Главное

Американський космічний корабель Cygnus у понеділок зістикується з МКС - Выбор редакции rezonans

09:24 04 Ноябрь Киев, Украина

Американський космічний корабель Cygnus у понеділок зістикується з МКС Виведений на орбіту американський вантажний космічний корабель Cygnus у понеділок має зістикуватися з Міжнародною космічною станцією (МКС), повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). Запуск "вантажівки" Cygnus до МКС за допомогою ракети-носія Antares був здійснений минулої суботи з космодрому NASA Воллопс, який розміщується на однойменному острові біля атлантичного узбережжя американського штату Вірджинія. Стиковка буде здійснюватися шляхом захоплення "вантажівки", яка зблизилася зі станцією, дистанційною рукою-маніпулятором Canadarm-2 і подальшим приєднанням її до американського модуля Unity. Запуск був здійснений в межах комерційного контракту NASA з корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій і автоматичний вантажний космічний корабель.

Cygnus повинен буде доставити на МКС близько 3,7 тонн вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень. Зокрема, він везе на станцію експериментальну духовку Zero-G Oven, за допомогою якої екіпаж зможе готувати їжу, навіть печиво. На станцію буде доставлений антирадіаційний жилет AstroRad Vest - новітня розробка із захисту від космічної радіації для майбутніх далеких польотів в космос. Cygnus також везе спеціальне обладнання для переробки вироблених на станції 3D-принтером матеріалів в сировину для повторного друку.

Крім того, американська "вантажівка" доставить обладнання для ремонту встановленого на поверхні МКС альфа-магнітного спектрометра, який буде проведено в ході майбутніх виходів астронавтів у відкритий космос. Корабель пробуде в складі МКС близько двох місяців - до січня наступного року, після чого він відстикується від станції, буде зведений з орбіти і згорить у щільних шарах атмосфери. Це вже 12-й політ космічної "вантажівки" корпорації Northrop Grumman до МКС. Був також ще один невдалий запуск в 2014 році, коли корабель не долетів до станції внаслідок аварії ракети-носія Antares.

Перший успішний запуск Cygnus відбувся 18 вересня 2013 року. Як раніше повідомлялося, минулої п'ятниці від МКС відстикувався японський вантажний космічний корабель Японії HTV-8 (Kounotori 8 - "Білий лелека 8"). 28 вересня він доставив на станцію більше чотирьох тонн вантажів. Корабель знаходився в складі МКС п'ять тижнів.