Главное

Американський вантажний космічний корабель Cygnus успішно вийшов на орбіту - Последние новости

12:19 03 Ноябрь Киев, Украина

Американський вантажний космічний корабель Cygnus успішно вийшов на орбіту Американський вантажний космічний корабель Cygnus після відділення від другого ступеня ракети-носія Antares у суботу успішно виведений на орбіту, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). Запуск "вантажівки" Cygnus до МКС за допомогою ракети-носія Antares був здійснений з космодрому NASA Воллопс, який розміщується на однойменному острові біля атлантичного узбережжя американського штату Вірджинія. Стиковка корабля Cygnus з МКС запланована на 4 листопада. Вона буде здійснюватися шляхом захоплення "вантажівки", що зблизилася зі станцією, дистанційної рукою-маніпулятором Canadarm-2 і подальшим приєднанням її до американського модуля Unity.

Запуск здійснюється в межах комерційного контракту NASA з корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій і автоматичний вантажний космічний корабель. Cygnus повинен буде доставити на МКС близько 3,7 тонн вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання і матеріали для проведення десятків наукових досліджень. Це вже 12-й політ космічної "вантажівки" корпорації Northrop Grumman до МКС. Був також ще один невдалий запуск в 2014 році, коли корабель не долетів до станції внаслідок аварії ракети-носія Antares.

Перший успішний запуск Cygnus відбувся 18 вересня 2013 року. Як повідомлялося, напередодні від МКС відстикувався японський вантажний космічний корабель Японії HTV-8 (Kounotori 8 - "Білий лелека 8"). 28 вересня він доставив на станцію більше чотирьох тонн вантажів. Корабель знаходився в складі МКС п'ять тижнів.