Главное

Апеляційний суд залишив у Києві проспекти Бандери та Шухевича - СМИ rezonans.info

15:17 09 Декабрь Киев, Украина

Апеляційний суд залишив у Києві проспекти Бандери та Шухевича Шостий апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери та проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича, повідомив народний депутат Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook. "Проспектам Бандери та Шухевича у Києві бути! Ми виграли в апеляційному суді", - написав він. Як повідомлялося, 7 липня 2016 року Київська міська рада перейменувала Московський проспект на проспект ім. Степана Бандери.

За це рішення проголосували 87 із 97 присутніх на засіданні депутатів столичної міськради, проти не висловився ніхто. Того самого дня на сайті Київради було зареєстровано електронну петицію "не допустити перейменування Московського проспекту на проспект імені Степана Бандери і присвоїти йому нейтральну назву", пізніше петиція набрала необхідні для розгляду владою міста 10 тис. голосів. Влада Києва відхилила цю петицію в зв'язку із фальсифікацією голосування.

1 червня 2017 року Київська міська рада проголосувала за перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича ("за" - 69 депутатів із 120). Окружний адмінсуд Києва 12 червня того самого року заборонив Київраді підписувати і публікувати рішення про перейменування проспекту, а Апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адмінсуду. 25 червня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував рішення про перейменування Московського проспекту та проспекту Ватутіна на честь Степана Бандери та Романа Шухевича відповідно. Тодішній голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович заявив про намір подати апеляцію на це рішення.

Мер Києва Віталій Кличко, у свою чергу, також заявив, що на рішення Окружного адмінсуду буде подано апеляцію. Він також анонсував повторне ухвалення Київрадою відповідних рішень про перейменування цих двох проспектів. 31 липня УІНП подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування рішень Київради про перейменування проспектів. Теги: #перейменування #проспект #суд .