Главное

Аргентина опинилася в стані дефолту - СМИ rezonans.info

14:30 23 Май Киев, Украина

Аргентина опинилася в стані дефолту Аргентина опинилася в стані дефолту Корреспондент.net, Сьогодні, 13:30 0 293 Аргентина на межі дефолту Уряд пропустив всі терміни виплати відсотків за бондами, однак веде переговори з кредиторами про реструктуризацію боргу. Через невиплати зовнішнього боргу Аргентина опинилася в стані дефолту. Уряд країни не виплатив $500 млн - відсотки за трьома серіями бондів і не зміг домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргу о 17:00 22 травня за нью-йоркським часом, повідомляє AFP. Разом з тим, офіційні джерела видання в уряді повідомляють, що країна продовжує переговори з кредиторами про реструктуризацію боргу.

"Ми не платимо, але переговори тривають", - заявило джерело. Термін виплати відсотків за бондами закінчився 22 квітня, але в уряду Аргентини було 30 днів на те, щоб домовитися про реструктуризацію частини зовнішнього боргу - $65 млрд. Переговори провалилися, і уряд оголосив, що продовжує до 2 червня термін дії пропозиції до кредиторів. Фінансові аналітики тим часом заявляють, що неконтрольованого дефолту не буде, оскільки у Аргентини немає за кордоном такої кількості активів, щоб за рахунок їх арешту можна було покрити всі заборговані зобов'язання в разі одночасного пред'явлення бондів на дострокове погашення.

За умовами ці облігації повинні бути погашені в 2021, 2026 і 2046 роках. Нинішній фактичний дефолт - дев'ятий в історії країни. Попередній дефолт Аргентини був зафіксований в 2014 році. Наймасштабніший стався в 2001 році, він призвів до масових бунтів в країні, а також виключення Аргентини з міжнародних боргових ринків до 2016 року.

Але вже в 2017 році Аргентина несподівано зуміла розмістити 100-річні доларові облігації, що викликали величезний інтерес інвесторів. Нагадаємо, в лютому Аргентина відмовилася платити борги МВФ до виходу з рецесії. Фонд, в свою чергу, відмовився списувати борги країни. Новини від Корреспондент.net у Telegram.