Главное

Астронавти NASA встановили новий акумулятор для сонячних панелей на зовнішній стороні МКС - Спец. Материалы

21:42 01 Июль Киев, Украина

Астронавти NASA встановили новий акумулятор для сонячних панелей на зовнішній стороні МКС Американські астронавти Кріс Кессіді і Боб Бенкен під час нового виходу у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС) у середу провели успішні роботи з подальшої модернізації її енергосистеми, повідомило NASA. Вихід у космічний вакуум астронавтів офіційно почався в 7:13 за часом Східного узбережжя США, коли їх скафандри в шлюзі МКС були переведені в режим автономного живлення. В ході робіт на опорному сегменті S6 ферми МКС, до якої кріпиться пара сонячних панелей, Кессіді і Бенкен успішно демонтували старий нікель-водневий акумулятор, встановили на його місце адаптерну панель і новий більш потужний літій-іонний акумулятор вагою 194 кг, а також під'єднали кабелі. Під час попереднього виходу у відкритий космос з борту станції 26 червня, що тривав більше шести годин, Кессіді і Бенкен демонтували п'ять застарілих нікель-водневих акумуляторів, які до останнього часу накопичували енергію від сонячних панелей, і встановили два нових літій-іонних.

Заміна батарей на правій стороні ферми станції почалася ще минулого року і була продовжена в січні. Загалом оновлення системи енергопостачання станції почалося ще в січні 2017 року. Складні ремонтні роботи проводились як по правому, так і по лівому борту ферменної конструкції станції. Чергова партія нових акумуляторів була доставлена на МКС у травні японським вантажним кораблем HTV.

За повідомленням NASA, в липні планується ще два виходи у відкритий космос американських астронавтів для завершення робіт з оновлення системи енергопостачання МКС. Астронавтам належить встановити на фермі МКС останні три з 24-х нових акумуляторів, які замінять 48 старих акумуляторів на восьми каналах живлення від чотирьох пар сонячних панелей. Нині на борту МКС працюють російські космонавти Анатолій Іванишин та Іван Вагнер і американські астронавти Кріс Кессіді, Даглас Херлі і Роберт Бенкен.     Теги: #мкс #сша #станція #вихідні .