Главное

Білоруський опозиціонер Статкевич став фігурантом кримінальної справи - Спец проект rezonans

08:50 30 Июнь Киев, Украина

Білоруський опозиціонер Статкевич став фігурантом кримінальної справи Кримінальна справа заведена на білоруського опозиціонера Миколу Статкевича. Відомого політика звинувачують у підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, повідомила дружина Статкевича Марина Адамович. "Щойно стало відомо, що Микола Статкевич, який завтра повинен був вийти на свободу, "затриманий за підозрою в підготовці злочину за ч.1 ст.342 "підготовка дій, які грубо порушують громадський порядок". Він перебуватиме в ІТТ", - написала вона на своїй сторінці в мережі Facebook у понеділок увечері.

Саме за ст. 342 проходять всі затримані у так званій "справі Тихановського". Статкевич перебуває в ізоляторі на Окрестина, де відбуває два арешти по 15 діб. Його затримали 24 травня під час збору підписів поблизу Комаровського ринку за претендентів на пост президента Білорусі "без відповідного дозволу Мінміськвиконкому".

Статкевича обвинуватили в "публічному вираженні свого невдоволення і негативному ставленні до діючої влади". Ще раз на 15 діб опозиціонер був засуджений, відбуваючи покарання за перші 15. Статкевич планував балотуватися на пост президента, однак у травні 2020 ЦВК відмовив йому в реєстрації через непогашену судимість. Політик, який також був одним із претендентів на пост президента Білорусі в 2010 році, був тоді засуджений на 6 років за "організацію масових заворушень".

Судимість Статкевича буде вважатися погашеною в 2023 році. Вибори президента Білорусі відбудуться 9 серпня. Наразі потенційні суперники чинного президента Олександра Лукашенка на виборах - екс-керівник Белгазпромбанка Віктор Бабарико і блогер Сергій Тихановський перебувають у місцях позбавлення волі. Щодо Бабарико порушено кримінальну справу.