Главное

Crew Dragon успішно відстикувався від МКС, через 19 годин повинен приводнитися поблизу Флориди - Это удивило всех

10:48 02 Август Киев, Украина

Crew Dragon успішно відстикувався від МКС, через 19 годин повинен приводнитися поблизу Флориди Новий американський пілотований космічний корабель Crew Dragon з екіпажем у складі астронавтів Дугласа Харлі і Роберта Бенкена успішно розстикувався з Міжнародною космічною станцією (МКС), повідомило NASA. Розстикування була здійснено в суботу о 19:45 за часом Східного узбережжя США (2 серпня в 02:45 за Києвом). Через 19 годин спусковий апарат з астронавтами має приводнитися в Мексиканській затоці біля берегів штату Флорида. Це буде перше приводнення американського корабля, здійснене за останні 45 років після завершення програми польотів "Аполлонів" у 1975 році.

Перший після майже дев'ятирічної перерви слідом за закінченням програми шатлів пілотований космічний корабель США Crew Dragon, розроблений компанією SpaceX у рамках комерційного контракту з NASA, стартував до МКС 30 травня. У рамках тестового польоту корабель доставив на МКС Харлі і Бенкена, які пропрацювали там два місяці разом з російськими космонавтами Анатолієм Іванишиним та Іваном Вагнером і американськими астронавтом Крісом Кессіді. Нинішня місія Crew Dragon є останнім великим випробуванням корабля перед його сертифікацією NASA для здійснення регулярних комерційних пілотованих польотів на МКС. У березні 2019 року такий самий корабель здійснив перший успішний випробувальний політ на станцію в безпілотному режимі.

З 2011 року астронавти NASA доставляються на МКС російськими кораблями "Союз", за місця на якому американське космічне агентство платить Росії. Зокрема, в травні NASA домовилося з Роскосмосом про покупку за 90,2 млн дол. одного місця на "Союзі", який у жовтні стартує до МКС, в зв'язку з можливими затримками в пусках наступних місій Crew Dragon до МКС. За даними NASA, наступний політ такого пілотованого корабля до МКС планується здійснити в кінці вересня.