Главное

Дематюкації на вас немає. Кому заборонять лаятисяСюжет - Новости

21:57 03 Июль Киев, Украина

Дематюкації на вас немає. Кому заборонять лаятисяСюжет - Новости Дематюкації на вас немає. Кому заборонять лаятисяСюжет Корреспондент.net, Сьогодні, 20:58 0 142 Фото: Соцсети Україну підірвала дематюкація Перелік слів і виразів, які відносяться до нецензурної лексики, повинен затверджуватися Кабінетом Міністрів України. Вживати лайливі слова не збираються забороняти всім українцям.   Увесь день Україна вирує через законопроект про дематюкацію.

  Соцмережі вибухнули жартами на цей рахунок. Пропозицію народного депутата Ольги Богомолець активно обговорюють політики і чиновники.   Корреспондент.net розбирався в суті питання.   Що пропонують зробити   Усім українцям не заборонять лаятися.

Мета законопроекту - зробити так, щоб нецензурна лексика повністю зникла з телеекранів, публічних виступів, засобів масової інформації, у тому числі з інтернет-ЗМІ.   Перелік слів і виразів, які відносяться до нецензурної лексики, повинен затверджуватися Кабінетом Міністрів України.   "Цей закон винятково про публічних осіб. Про публічний простір і про засоби масової інформації.

У цьому законі пропонується дати визначення лихослів'ю, визначити алфавітний порядок слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам", - пояснила автор законопроекту Ольга Богомолець.   Якщо з телеекрану чи зі сцени пролунають лайливі слова, то особа, яка вчинила правопорушення, муситиме заплатити штраф - від 680 до 1190 гривень. Або ж 40-60 годин провести на громадських роботах. Окрім того, людина, яка вилаялася, може потрапити від адміністративний арешт на строк до 15 діб.

  Законопроект передбачає запровадження адміністративних штрафів й для ЗМІ. За словами Богомолець, ЗМІ повинні нести відповідальність, якщо вони ретранслюють нецензурну лексику спікерів.   Депутат стверджує, що лайка і нецензурщина - це прояв слабкості, психоемоційного роздратування і одночасно втоми, агресії і знесилення.   Також Богомолець вважає, що українцям історично була чужа примітивна брудна лайка.

Вона прийшла в нашу мову як запозичення з російської культури, і її протягом століть насаджували і насаджують сьогодні російські колонізатори.     Навіщо це потрібно   На думку Богомолець, прийняття цього закону дозволить підвищити культурний рівень спілкування громадян, наповнити бюджет за рахунок штрафів, розвивати українську культуру і "сприятиме захисту громадян України від лихослів'я (нецензурної лайки), образливих прискіпувань до громадян та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян".   Також автор ініціативи висловила думку, що законопроект є частиною боротьби за чистоту української мови.   "Приймати закон про українську мову і не вичищати мову від абсолютно не властивих українській культурі...

це не наша, не українська, це ще один аспект. Українці ніколи не матюкалися і не вживали лайку нижче пояса. Для України характерним є зовсім інший, пантеїстичний вимір лайки. Пропоную повертатися.

Хочете матюкатися - лихословте по-українськи", - сказала Богомолець.   На запитання журналістів, як саме, вона відповіла: "Бодай би тебе когут копнув".   Ще приклади:   - матері его ковінька   - сто копанок чортів тобі в печінку   - а добра б тобі не було   - а щоб в тебе пір'я в роті поросло   - дідька лісого тобі дам   - а шоб тобі булька з носа вискочила   - щоб ти луснув   - а щоби твоя срака по шву розійшлася   - а щоб швидкою Настею тут тебе зносило   Супрун проти   За лайку заступилася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  "Іноді буває так, що деякі народні депутати відчувають себе абсолютно забутими і нікому не потрібними. Тому, щоб хоч якось привернути до себе увагу, вони пишуть законопроекти, які підходять скоріше Північній Кореї, ніж сучасній європейській державі. Наприклад, пропонують заборонити матюкатися. Але насправді наука має чимало аргументів "за" ненормативну лексику", - написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

    За словами в.о. міністра, влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров'я. Дослідження показують, що саме така лайка й застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних або позитивних результатів.

  "Викорінювати слід пасивну і активну агресію, дискримінацію, штампи, але не сороміцьку лексику як таку. А найкраща турбота про українську мову - це спілкуватися і творити нею, незалежно від сфери діяльності, розробляти професійну лексику, перекладати ресурси і літературу, читати українських авторів, а не законодавчо регулювати те, що ми говоримо", - резюмувала Супрун.   Жарти   Найбільше про дематюкацію українці, звісно, жартували.

  Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet. ТЕГИ: законопроект,&nbsp Супрун,&nbsp Ольга Богомолец .