Главное

Денісова вимагає від Білорусі відпустити затриманих українців - Горячие новости

17:40 13 Август Киев, Украина

Денісова вимагає від Білорусі відпустити затриманих українців Денісова вимагає від Білорусі відпустити затриманих українців Корреспондент.net, Сьогодні, 17:16 0 10 Фото: facebook.com/denisovaombudsman Денісова вимагає від Білорусі якнайшвидше повернути українців додому Омбудсмен звернулася до білоруської влади з проханням забезпечити належний правовий захист двом українцям, затриманим під час акцій протесту. Омбудсмен Людмила Денісова закликала забезпечити правовий захист українцям, затриманим під час протестів у Білорусі. Про це уповноважена з прав людини написала в Telegram у четвер, 13 серпня. "Згідно з Віденською конвенцією про консульські зносини, влада Білорусі повинна негайно після затримання повідомити дипломатичним представникам України про місцеперебування наших співгромадян і надати доступ для безпосереднього спілкування з ними.

Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому", - сказано в публікації. Денісова додала, що відразу після затримання вона звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима з проханням встановити місцеперебування і перевірити, чи застосовувалася до громадян України фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронних органів Білорусі. Крім того, в терміновому порядку омбудсмен звернулася до голови Комісії з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Андрія Наумовича з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту в Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву і Костянтину Реуцькому, а також двом іншим громадянам України - Оксані Альошин і хлопцю, чиє ім'я поки не розголошується. "Закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного хреста Петера Маурера, главу ОБСЄ Едді Раму і інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманих громадян України", - підсумувала Денісова.

Нагадаємо, що раніше в Білорусі жорстко затримали українських волонтерів. Згідно з інформацією українського міністерства, в цілому на сьогодні в Білорусі затримано 9 українців. Пізніше Україна направила Білорусі дві ноти протесту. Київ вимагає від Мінська надати інформацію про затриманих українців.