Главное

Для калуського духового оркестру привезли унікальний музичний інструмент з Німеччини - Выбор редакции rezonans

23:49 22 Ноябрь Киев, Украина

Для калуського духового оркестру привезли унікальний музичний інструмент з Німеччини Цього літа зразковий духовий оркестр «Золоті сурми» поповнився новим унікальним музичним інструментом — сузафоном, який придбали коштом міського бюджету. Привезли його на замовлення із Німеччини, адже на українському ринку такого музичного інструменту в наявності немає. Його вартість — близько 50 тисяч гривень, інформують Вікна.  Музикант зразкового духового оркестру «Золоті сурми», викладач музичної школи Михайло Пробоїв — єдиний, хто майстерно вміє грати на сузафоні і навчає цього своїх учнів. Каже, що грати на цьому інструменті може учень із досвідом навчання і музичній школі не менше трьо-чотирьох років.

Сузафон — мідний духовий інструмент басового звучання, різновид гелікона, відрізняється головним чином збільшеним розміром. Свою назву отримав на честь американського капельмейстера і композитора Джона Філіпа Суза, який популяризував інструмент, використовуючи його в своєму духовому оркестрі. Михайло Пробоїв зазначив, що сузафон схожий до туби. Відмінність полягає в тому, що остання є концертним інструментом, а сузафон — оркестровим.

Музикант акцентує, що «Золоті сурми» — єдиний музичний колектив в області, який може похвалитися цим унікальним музичним інструментом. Навчитися грати на сузафоні — завдання не з легких. До слова, він досить важкий: його вага складає близько 10 кг. Керівник зразкового духового оркестру «Золоті сурми» Іван Шалата зазначив, що кожен колектив хотів би мати цей унікальний музичний інструмент.

А потреба доповнити звучання в оркестрі виникла давно. 

“Упродовж останніх років ми часто виїжджаємо за кордон. Маємо як фестивальні концерти, так і конкурсні. Мені запам’яталося, коли ми були в Німеччині, то на конкурси приїжджали оркестри з багатьох країн Європи, які мали хороші інструменти. А в нас, на жаль, тоді ще не було можливості купити.

Я кілька років ходив до міської ради, аргументовано пояснював, чому нам потрібно цей інструмент. Минулого року дослухалися до мене й виділили кошти з міського бюджету. Сузафона в Україні немає, тому привезли його з Німеччини. Отримали ми його цього літа.

На ньому грають як у дорослому оркестрі, так і в дитячому”, – каже він. 

Сузафон додає яскравого оксамитового звучання, своєрідного колориту. На жаль, виступити на концертах з новим унікальним інструментом колективу поки що не вдалося. 
“Ми ще не виступали з сузафоном на конкурсах, бо цього року наша гастрольна діяльність не відбулася з поважних причин. Надіємося, що пандемія піде на спад і ми матимемо можливість продемонструвати наше нове звучання не тільки в Україні, але й за кордоном”, – каже Іван Шалата.
Нагадаємо, у Коломиї відкриють музейну бібліотеку нового покоління.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram! Вже понад пів року у світі лютує коронавірус. Хвороба, яку він викликає, за найбільш оптимістичними прогнозами, супроводжуватиме людство ще щонайменше рік. З часу появи вірусу COVID-19 зафіксували у 54 мільйонів жителів планети, з них 34 мільйони одужали, а 1,3 мільйона – на жаль, померли. Пандемія викликала у людей різну реакцію.

Дехто, побоюючись за своє життя Я щодня гуляю тут зі своїм собакою. Взад-вперед. Туди-сюди. Тут ходимо тільки ми: я і собака.

Краєвид щоразу однаковий: шипшиновий кущ, дві берези, молодий дубок, тернові хащі, високий паркан – і назад у зворотному порядку. Хіба, може, листу на тому всьому щодня стає все менше, а шипшинові ягідки все більше морщаться і тьмяніють.  А сьогодні Ми всі живемо всередині казки. Казки про втрачений час в умовах пандемії. І її сюжет розгортається за законами ситкому, коли логіка наступних подій визначається попередніми вчинками персонажів.

Володимир Зеленський захворів на COVID-19. Його госпіталізовано до «Феофанії» з симптомами, з якими посполитому українцеві дай Боже встановити постійний контакт з сімейним лікарем. Зі спецпалати (про відсутність яких              Якось на одній із наших пар під час мого навчання філфаці письменник Степан Процюк розповідав нам про Лесю Українку та її «Кассандру». Він звернув увагу на двох героїв цього твору: саму Кассандру та її брата Гелена.