Главное

Для ЗСУ у 2021 році закуплять п'ять нових безпілотників Bayraktar - Хомчак - Редакция rezonans.info

01:17 27 Ноябрь Киев, Украина

Для ЗСУ у 2021 році закуплять п'ять нових безпілотників Bayraktar - Хомчак П'ять нових безпілотних літальних комплексів Bayraktar буде закуплено наступного року для потреб Збройних сил України (ЗСУ), повідомляє в четвер інформаційне агентство Міністерства оборони України "Армія Інформ" з посиланням на головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака. "Уже ухвалено рішення та сплановано, що наступного року для потреб ЗСУ ми закупимо п’ять нових Bayraktar. У них дещо інші тактико-технічні характеристики, зокрема висота й дальність застосування", - повідомив Хомчак під час інструкторсько-методичного заняття на полігоні "Широкий лан". Як повідомлялося, під час візиту президента України Володимира Зеленського до Туреччини в жовтні було укладено рамкову міжурядову військову угоду і підписано меморандум між Міноборони України і Держагентством з питань оборонної промисловості Туреччини про проекти у сфері оборонно-промислових проектів.

Україна закупила в 2019 році для ЗСУ і здійснила випробування турецьких ударних оперативно-тактичних БПЛА Bayraktar TB2. Їх буде оснащено високоточними авіабомбами MAM-L турецької Roketsan. Крім того, закуплено високоточні легкі MAM-L та інші високоточні боєприпаси. Обсяг і деталі контракту офіційно не озвучували.

За даними з відкритих джерел, обсяг контракту сягнув $69 млн, українському замовнику буде поставлено шість БПЛА, дві станції управління, 200 од. ракет, а також запчастини до безпілотної техніки. Раніше, в червні, посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере повідомив, що Анкара і Київ обговорюють питання спільної розробки і навіть виробництва дронів Bayraktar в Україні за забезпечення відповідних умов.   Теги: #bayraktar #хомчак #зсу .