Главное

Дмитро Кулеба вважає, що вступ України до НАТО — справа часу - Экстренные новости

15:41 14 Февраль Киев, Украина

Дмитро Кулеба вважає, що вступ України до НАТО — справа часу Вступ України до НАТО — лише питання часу, адже наша держава вже не є лише прохачем допомоги, а становить інтерес для Альянсу, який може вчитися в українців, як захищати свої країни, переконаний Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів. Про це він заявив у четвер, 13 лютого, виступаючи перед курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у ході робочої поїздки до Харківської області. Дмитро Кулеба зустрівся з викладацьким складом університету, ознайомився з основними напрямами навчального процесу та поспілкувався з курсантами.

“На початку 1990-х років колишні країни соціалістичного табору — Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія — заявили про своє бажання стати членами НАТО. І їм тоді розповідали те саме: “Забудьте”, “Куди ви лізете?”, “Це неможливо”, “Цього ніколи не відбудеться”, — розповів курсантам Віце-прем’єр і додав, що попри такий песимізм, всі ці країни згодом стали членами Альянсу. Дмитро Кулеба переконаний, що для вступу до Альянсу потрібно послідовно працювати на цю мету і “не смикатися”: “Для мене початок російської агресії став переломним моментом, який означав: ми більше не будемо “смикатися”. Я думаю, крапки розставлені.

Зрозуміло, де ворог, а де союзники”. Віце-прем’єр-міністр позитивно відзначив велику кількість стандартів НАТО, впроваджених у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, а також рівень володіння англійською, за якого 77% бакалаврських робіт минулого року курсанти захистили англійською мовою. Він подякував за цей розвиток керівництву і викладачам. “Я регулярно спілкуюся з представниками Північноатлантичного альянсу.

І чую багато слів подяки за можливість вчитися у Збройних Сил України. Не просто приїжджати ділитися досвідом, а вчитися у вас, як потрібно захищати свою країну. Це тектонічний зсув у наших відносинах з НАТО. Ми більше не прохачі, які просять про допомогу.

Ми маємо досвід. Ми важливі одне для одного. Все інше — питання часу. І цей час обов’язково настане”, — заявив Дмитро Кулеба.

Він розповів про амбітну ціль Уряду досягнути за 5 років критеріїв членства у Північноатлантичному альянсі. За його словами, інтеграція до НАТО необхідна, насамперед, самій Україні та її громадянам. Він також зауважив, що один з базових принципів Альянсу — це людиноцентричність: коли військовослужбовці мають гідні умови служби, якісну екіпіровку, зброю та техніку, належне фінансове забезпечення та соціальний захист, набувають високого рівня фахових навичок, а їхні права та гідність під час служби захищені. Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.