Главное

Екс-прем'єра Франції Фійона засудили до п'яти років позбавлення волі у справі про фінансові махінації - Спец проект rezonans

00:35 30 Июнь Киев, Украина

Екс-прем'єра Франції Фійона засудили до п'яти років позбавлення волі у справі про фінансові махінації Колишній прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон і його дружина Пенелопа визнані винними у справі про підроблене працевлаштування дружини і розтраті державних коштів, повідомило в понеділок видання "Монд". За даними видання, паризький суд засудив екс-прем'єра до п'яти років в'язниці, три з яких - умовно. Більше того, йому заборонено знову висувати свою кандидатуру на виборчі посади протягом 10 років. Його дружині Пенелопі пред'явлено обвинувачення в співучасті в розтраті.

Її засуджено до трьох років умовно. Обох також оштрафували на 375 тис. євро. Зазначається, що адвокат пари негайно подав апеляцію.

До її розгляду екс-прем'єр залишається на волі. Третій обвинувачений у справі - Марк Жуло, який займав депутатське місце Фійона в Національних зборах, поки Фійон перебував на посаді прем'єра, отримав два роки умовно і штраф розміром 20 тис. євро. Скандал "Пенелопагейт" - французька преса охрестила цей скандал ім'ям дружини екс-прем'єра - вибухнув у січні 2017 року, коли сатиричне видання "Канар аншене" опублікувало інформацію про те, що дружина Фійона довгі роки отримувала зарплату в парламенті як помічник свого чоловіка-депутата, але в реальності там ніколи не працювала.

Згідно з даними телерадіокорпорації BBC, Фійон заплатив своїй дружині 831,4 тис. євро. Суд постановив, що "оплата була непропорційна виконаній роботі", а також, що "місіс Фійон була найнята на даремну посаду". Скандал виник у розпал передвиборчої кампанії 2017 року, в якій екс-прем'єр був кандидатом правих у президенти.