Главное

Екс-претендент на посаду президента Білорусі Цепкало виїхав з Москви до Києва - Выбор редакции rezonans

20:29 02 Август Киев, Украина

Екс-претендент на посаду президента Білорусі Цепкало виїхав з Москви до Києва Екс-претендент на посаду президента Білорусі, колишній глава Парку високих технологій Валерій Цепкало виїхав з Москви і зараз перебуває в Києві, повідомив агентству "Інтерфакс-Захід" прес-секретар політика Олексій Урбан. "Валерій Цепкало вже перебуває в Києві", сказав Урбан. 14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкала кандидатом у президенти через брак необхідних для цього 100 тис. достовірних підписів за його висунення.

Ініціативна група Цепкало зібрала понад 200 тис. підписів. За даними штабу, в виборчкоми було здано 160 тис.підписів. Однак ЦВК визнала достовірними менше 80 тис.

підписів. 16 липня Цепкало подав до Верховного суду скаргу на відмову в реєстрації кандидатом у президенти. Верховний суд скаргу відхилив. 24 липня стало відомо, що Цепкало залишив Білорусь і поїхав до Москви разом з дітьми через побоювання бути затриманим.

Його дружина Вероніка Цепкало залишилася в Білорусі. Цього ж дня Цепкало заявив, що, крім російської столиці, він має намір дати серію прес-конференцій про передвиборчу ситуацію в Білорусі на Україні, в ЄС і США. Вибори президента Білорусі мають відбутися 9 серпня. Теги: #рф #цепкало #україна #білорусь .