Главное

Ентомологи з США, Європи та Австралії прибули до Грузії вивчати її успіхи в боротьбі з мармуровим клопом - Спец. Материалы

09:45 27 Август Киев, Украина

Ентомологи з США, Європи та Австралії прибули до Грузії вивчати її успіхи в боротьбі з мармуровим клопом Група провідних ентомологів з США, Європи та Австралії з науковою місією прибула до Грузії, з метою вивчення накопиченого в країні досвіду боротьби з мармуровими клопами (азіатські щитники), навала яких створює серйозні проблеми фермерам у багатьох регіонах світу. "Результат, якого домоглася Грузія за останні 18 місяців, неймовірний", - заявив глава наукової місії Білл Лінгрен у понеділок в республіканському координаційному центрі з управління боротьбою з азіатським щитником в Абаша (регіон Самегрело в Західній Грузії), де члени групи були ознайомлені з тактикою і стратегією в цьому напрямку, системами моніторингу і контролю, що визначають успіх у здійсненні державної програми зі знищення цих шкідників. За його словами, скоординована робота держави, приватного сектору та міжнародних донорських організацій приносить свої реальні плоди. "Результати в наявності.

Можна сміливо сказати, що досвід Грузії щодо цього є зразковим для всього світу", - сказав Б.Лінгрен. Зі свого боку, міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії Леван Давіташвілі зазначив, що ті позитивні підсумки і значний прогрес, яких досягнуто в країні щодо максимального скорочення популяції мармурового клопа, багато в чому обумовлені активним співробітництвом з іноземними партнерами - провідними вченими і фахівцями з боротьби з цими комахами-шкідниками. Нинішній візит до Грузії ентомологів з США, Європи та Австралії організований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В рамках наукової місії заплановано відвідання ними низки регіонів на заході країни, де вони на місцях ознайомляться зі здійснюваними заходами боротьби з мармуровими клопами, зустрінуться з фермерами.

Передбачено також проведення конференції, в якій візьмуть участь і фахівці-ентомологи з країн Чорноморського регіону. Раніше повідомлялося, що мармурові клопи завдали великої шкоди фермерам і всьому сільському господарству Грузії в 2017 році, знищивши на великих площах врожаї фундука, кукурудзи, цитрусових і фруктових садів на заході країни, і дісталися до Тбілісі. У результаті вжитих заходів у 2018 році в Грузії вдалося значно скоротити ареал поширення цих небезпечних шкідників, і очікується, що комплекс запланованих на 2019 рік заходів з боротьби з мармуровими клопами принесе ще більших результатів. У цьому році в рамках державної програми на боротьбу з цією комахою-шкідником виділено 45 млн ларі (близько $ 17 млн), які будуть спрямовані на захист від них сотень тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, зайнятих під горіхові і цитрусові плантації, кукурудзяні поля і фруктові сади.

Йдеться як про їх обробку безпечними для населення хімічними препаратами з використанням технології термічного розпилення і холодного обприскування, так і про встановлення спеціальних пасток, так званих феромонів, що розміщуються практично на всій території країни. Крім того, цього року і самим фермерам роздали апарати для проведення робіт з обприскування, а також за пільговими цінами вони купують пестициди високої якості. У Грузії 2019 рік називають переломним у боротьбі з мармуровими клопами. Батьківщиною мармурового клопа є США.