Главное

Ердоган заявив, що думка інших країн не повпливає на рішення щодо зміни статусу собору Святої Софії - Выбор редакции rezonans

23:04 11 Июль Киев, Украина

Ердоган заявив, що думка інших країн не повпливає на рішення щодо зміни статусу собору Святої Софії Ердоган заявив, що думка інших країн не повпливає на рішення щодо зміни статусу собору Святої Софії Президент Туреччини вважає, що його критикують "країни, які не можуть боротися з ісламофобією".  Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що думка інших країн не впливатиме на рішення щодо зміни статусу собору Святої Софії. За його словами, перетворення собору з музею на мечеть засновується на бажанні та волі турецького народу, пише "Анадолу".  "Туреччина ухвалила рішення про зміну статусу Айя-Софії з музею на мечеть, ґрунтуючись на бажанні та волі народу. Думка інших країн не може повпливати на наше рішення", - зазначив Ердоган. Він також заявив, що Туреччину за користування своїм суверенним правом критикують "країни, які не можуть боротися з ісламофобією на своїй території".

Ердоган додав, що його країна не тільки веде боротьбу з тероризмом у своїх межах, а й створює безпекові зони. Собор Святої Софії був побудований у 537 році. Це був найбільший храм у християнському світі. За часів Османської імперії собор змінив свій статус на мечеть, а музеєм Айя-Софія стала в 1934 році за першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка.

У липні Державна рада Туреччини (вищий адміністративний суд) дозволила використовувати собор Святої Софії в Стамбулі як мечеть. Суд скасував постанову турецького уряду від 1934 року про присвоєння собору статусу музею. Після цього Євросоюз розкритикував Туреччину за рішення перетворити Собор Софії у Стамбулі на мечеть. Президент Греції Катерина Сакелларопулу вважає, що це "вкрай провокаційний акт, спрямований проти світової спільноти".