Главное

ФОПам не скасували паперову книгу обліку доходів - Экстренные новости Украина

08:48 15 Июль Киев, Украина

ФОПам не скасували паперову книгу обліку доходів ФОПам не скасували паперову книгу обліку доходів Відповідальність за неведення настає тільки якщо платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів. Верховна Рада схвалила в другому читанні та цілому законопроєкт №2524 щодо роботи електронного кабінету та спрощення роботи фізосіб-підприємців. Документ підтримали 257 парламентаріїв. Про це пише "Економічна правда".

Закон передбачає вдосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового обліку, стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу. Відтепер копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику податків, автоматично відображатимуться в електронному кабінеті. Законом передбачено, що в електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Законом спрощується механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

Скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів. У першому читанні пропонувалось встановити, що платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів у паперовому або електронному вигляді. Під час розгляду в другому читанні відповідну правку поставили на підтвердження, однак її підтримали лише 206 депутатів.