Главное

G20 допоможе справедливо розподілити вакцину - Последние новости

09:19 22 Ноябрь Киев, Украина

G20 допоможе справедливо розподілити вакцину G20 допоможе справедливо розподілити вакцину Корреспондент.net, Сьогодні, 03:29 0 273 Лідери G20 обіцяють справедливе поширення вакцин проти коронавірусу Лідери G20 стурбовані, що пандемія може ще більше посилити розбіжності між багатими і бідними.   Лідери G20 найбільших економік світу мають намір заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 у всьому світі, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря. Про це в суботу, 21 листопада, повідомляє Reuters з посиланням на проект комюніке "двадцятки".   "Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити рівноправний доступ для всіх людей.

Ми визнаємо масову вакцинацію світовим суспільним благом", - йдеться в документі.   Вони також зобов'язалися "сприяти глобальній готовності до пандемії, розвивати механізми попередження, виявлення та реагування".   Лідери також визнали особливі проблеми, з якими стикаються країни Африки і малі острівні держави, що розвиваються, що свідчить про зростаюче визнання того, що навіть деяким країнам з середнім рівнем доходу може знадобитися списання боргів в результаті пандемії.   "Нам потрібно за всяку ціну уникнути сценарію, в якому тільки багатші зможуть захистити себе від вірусу", - заявив в ході онлайн-саміту президент Франції Емманюель Макрон.

  Саміт великої двадцятки під головуванням короля Саудівської Аравії Сальмана бен Абдель Азіза Аль Сауда проходить з 21 до 22 листопада в онлайн-форматі. Серед тем обговорення - відновлення економічного зростання після кризи, викликаної пандемією. Крім проблем, пов'язаних з коронавірусом, на саміті обговорюється низка інших питань, зокрема інновації, зміцнення сфери охорони здоров'я, підтримка най вразливіших груп суспільства.   Цього року держави "двадцятки" вже прийняли ряд заходів для протидії наслідкам пандемії.

Зокрема, $ 21 млрд було вирішено вкласти в світову систему охорони здоров'я з метою підтримки виробництва та розподілу вакцини від коронавірусу. Країни G20 також виділили $ 11 трлн на відновлення світової економіки.   Розвинені країни повинні використовувати свої можливості, щоб зібрати необхідні гроші на забезпечення COVID-вакцинами бідні країни. До цього лідерів G20 закликала голова правління альянсу GAVI Нгозі Оконджо-Івеала.