Главное

Голова Ради НБУ закликає до конструктивного діалогу між державою та екс-власниками ПриватБанку - rezonans.info

17:13 21 Январь Киев, Украина

Голова Ради НБУ закликає до конструктивного діалогу між державою та екс-власниками ПриватБанку Голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин закликає до конструктивного діалогу між державою та колишніми власниками ПриватБанку (Київ). "Це питання або судових рішень, або інших процедур - усе залежить від того, що він (екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський - ІФ) запропонує державі і яку тактику виберуть теперішні власники банку. Це питання ділових конструктивних переговорів колишніх і теперішніх власників, я закликаю до конструктивного діалогу", - повідомив він в інтерв'ю ресурсу "Главком", відповідаючи на запитання про можливість повернення ПриватБанку Коломойському. За словами голови Ради НБУ, запланований владою продаж ПриватБанку, у разі недосягнення мирової угоди, відбудеться за три-п'ять років - після завершення судових процесів.

На думку Данилишина, причиною націоналізації ПриватБанку був ризик економіко-політичного характеру, тоді як власники фінустанови діяли більш ініціативно, інноваційно та перспективно порівняно з іншими керівниками банків. Водночас голова Ради НБУ розкритикував методи проведення "очищення" банківської системи центробанком, зокрема у зв'язку з тим, що регулятор не мав чіткої програми реформування банківського сектору. На його думку, це зумовило значну невизначеність у діяльності банківського та реального секторів і населення. "Недостатньо обґрунтованими були рішення Нацбанку стосовно виведення з ринку платоспроможних банків, зокрема спостерігалися ознаки застосування різних підходів під час проведення "очищення" банківської системи.

Не повною мірою враховані як потреби розвитку економіки, так і характер розвитку банківської системи, а також вплив воєнного конфлікту на економіку", - додав Данилишин. За його словами, доказом цього є 25 позовів із вимогою скасування рішення правління НБУ про ліквідацію 23 банків. "Наразі Верховний Суд розглядає сім справ, в одній з яких винесено остаточне рішення на користь позивачів", - зазначив він. Данилишин вважає, що ліквідація більш ніж половини банківської системи призвела до появи нової системної проблеми - погіршення структури банківського ринку, зокрема до зростання концентрації іноземного капіталу і зниження рівня конкуренції на банківському ринку.