Главное

Ідеальний приклад спілкування матері та дитини: у Франківську розповіли про важливість грудного вигодовування - Расследование редакции

01:27 05 Август Киев, Украина

Ідеальний приклад спілкування матері та дитини: у Франківську розповіли про важливість грудного вигодовування У вчора, 3 серпня, в Івано-Франківську розповіли про Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Цьогоріч він проходить під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети». Заступник медичного директора з лікувальної та неонатальної роботи обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Матвіїв розповіла, що в них з 2003 року функціонує кабінет підтримки грудного вигодовування «Криниця». Його метою є створення умов, які дозволять матерям здійснювати обґрунтований вибір щодо оптимальної практики годування дітей раннього віку.

«Грудне вигодовування є найкращим прикладом ідеального спілкування матері та дитини, спілкування через контакт очей, вираз обличчя, ніжний дотик, заспокійливий запах. Цей діалог допомагає створити відносини, які ґрунтуються на любові та довірі між матір’ю і немовлям», – розповідає спеціалістка. Також вона додає, що в лікарні дотримуються принципу сумісного перебування матері та дитини. «Навіть коли новонароджені перебувають в тяжкому стані і потребують інтенсивного лікування – матері мають змогу часто їх відвідувати та годувати», – запевняє Лідія Матвіїв.

Вона наголошує, що діти, які знаходяться на грудному годуванні, рідше хворіють на інфекційні хвороби та мають сильніший імунітет. Крім того, білки грудного молока не мають алергенного впливу на організм, тому діти менш вразливі до алергічних реакцій. «Альтернативи грудному вигодовуванню не існує. В перші шість місяців життя дитина має споживати виключно грудне молоко, позаяк – це ідеальне харчування для немовлят.

Воно дає дітям всі поживні речовини, які необхідні для здорового розвитку», – каже лікар. До слова, надзвичайно важливим є те, щоб грудне вигодовування розпочалося одразу після народження і тривало до двох та більше років. До теми: У реанімаціях франківських лікарень через коронавірус не залишилось місць Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram! Україна публічно отримує ляпаси по своєму іміджу в світі через ірраціональне прагнення Володимира Зеленського добитися припинення вогню на Донбасі. Власне, сам президент постає у кумедному світлі, що не відповідає його нинішньому статусу.

Телефонна розмова Зеленського та Путіна в останню неділю липня продемонструвала, що господар Кремля чітко знає, чого він хоче та як донести відповідні прагнення Коли я була маленькою, то уявляла собі героїв-пожежників або військових. Моє покоління було не надто балуване анімаційними та художніми фільмами про суперменів, а Іванушки-дурачки з руско-совєцьких казок якось до героїв не дотягували. Котигорошки та вернидуби теж не дуже були в пошанівку. Тому герої мого часу – обов’язково у формі (пожежній чи військовій), з такими здоровенними  «…Кожному гарантується право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів» (Конституція України, ст.

34). В історії людства було багато тоталітарних режимів. Найбільш відомі – комунізм і фашизм. Вони знищували усіх, хто не поділяв їхню ідеологію.

Але при цьому не зачіпали традиційну сім’ю. Навпаки, вважалося, що міцна сім’я – це головна складова здорового суспільства. Недавно у наших сусідів горіла хата. Сусіди прибігли до нас і покликали тата на допомогу, ми ж, хто лишився вдома, поспішили до вікна подивитися, що там відбувається.