Главное

Кабмін веде переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу - Редакция rezonans.info

05:21 24 Март Киев, Украина

Кабмін веде переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу Кабмін веде переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу Корреспондент.biz, Сьогодні, 02:57 0 47 Фото: pixabay.com Глава Кабміну заявив про необхідність реструктуризувати зовнішній борг Україна конкурує з багатьма державами світу за дешевий фінансовий ресурс для бюджету, підкреслив прем'єр-міністр.   Уряд веде переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу України. Про це 23 березня заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми Свобода слова на ICTV.   Як підкреслив глава Кабміну, на сьогодні Україна конкурує з багатьма державами світу за дешевий фінансовий ресурс для бюджету.

  "Ми дійсно сьогодні фактично зупинили країну, зупинено транспорт і міжобласне сполучення. Друге питання - це зовнішні борги. Ми дійсно повинні їх реструктуризувати. І ми почали переговори з нашими міжнародними партнерами.

Але сьогодні у світі колосальна конкуренція за гроші. Всі країни у світі сьогодні намагаються позичити або отримати допомогу, і ми сьогодні робимо так, як роблять усі розвинені країни", - зазначив прем'єр.   За словами Шмигаля, Україна конкурує за дешевий фінансовий ресурс для бюджету.   "Це джерела від наших міжнародних партнерів: і МВФ, і ЄС і ЄБРР.

З усіма цими установами ми ведемо переговори", - зазначив він.   Раніше повідомлялося, що за два перших місяці 2020 року держборг України зріс на понад 46 мільярдів гривень (2,6%). При цьому зовнішній борг виріс на 61,2 млрд грн (6,6%), а внутрішній скоротився на 14,8 мільярда гривень.   Кабмін створив агентство з управління держборгом   Нагадаємо, станом на 31 грудня зовнішній борг становив 1159,22 мільярда гривень (58,01% від загальної суми боргу), або 48,94 мільярда доларів, а внутрішній борг - 839,05 мільярда гривень (41,99%), або 35,42 мільярда доларів.