Главное

Кличко заявив, що Зеленський хоче скасувати наказ про ВІП-палати для чиновників - rezonans.info

19:29 30 Март Киев, Украина

Кличко заявив, що Зеленський хоче скасувати наказ про ВІП-палати для чиновників Мер Києва Володимир Кличко сказав на брифінгу 26 березня, що президент Володимир Зеленський пообіцяв йому скасувати розпорядження про особливі умови лікування перших осіб держави, передає кореспондент видання "ГОРДОН". 25 березня ЗМІ опублікували копію розісланого до медичних установ Києва наказу департаменту охорони здоров'я Київської міської держадміністрації про особливі умови лікування осіб, "стосовно яких здійснюється державна охорона". Серед головних вимог – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площею не менше ніж 13 м² із затемненими вікнами. "Що стосується ВІП-палат для депутатів або чиновників – такого немає.

Я підняв інформацію щодо цього розпорядження... Воно було зроблено на виконання наказів Державної служби охорони, МОЗ та звернення на підставі їх до Державного управління справами при президенті. Це документи з грифом "для службового користування", – розповів Кличко. У документі йдеться про те, що у разі захворювання перші особи держави повинні мати певні умови, наприклад окремі палати, щоб поруч була державна охорона, продовжив мер міста.

"Така практика була завжди, і не тільки в Україні", – заявив він. Кличко повідомив, що вчора обговорив це питання з президентом Володимиром Зеленським. "Він готовий і налаштований скасувати накази, про які йде мова і які ми зобов'язані виконувати. Сподіваюся, це станеться і ми будемо за це вдячні", – сказав Кличко.

Наказ департаменту охорони здоров’я КМДА було розіслано в київські лікарні у зв'язку з поширенням коронавірусу, повідомив проєкт Bihus.info. Після появи документа у ЗМІ прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що жодних ВІП-палат для чиновників бути не має. "Палати з місцями, обладнаними для охорони, мають бути лише для осіб, які прибувають із закладів пенітенціарної системи", – підкреслив прем'єр. Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 26 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 480 тис., із них 22 030 людей померли, понад 117 тис. одужало. У кого з українських політиків і чиновників підтверджено і не підтверджено коронавірус.

Список оновлюється В Україні, за інформацією Міністерства охорони здоров'я на ранок 26 березня, лабораторно підтверджено 156 випадків захворювання на COVID-19, п'ять осіб померли (після цього місцева влада заявляла про нові випадки інфікування). Мер Києва повідомив, що 26 березня кількість інфікованих коронавірусом у Києві збільшилася до 40. Серед хворих – двоє народних депутатів: член депутатської групи "Довіра" Сергій Шахов і народний депутат із фракції "Слуга народу" Руслан Горбенко, вони перебувають в Олександрівської лікарні в Києві. .