Главное

Коронавірус: прикордонний контроль всередині Шенгену не планується - Выбор редакции rezonans

09:01 28 Февраль Киев, Украина

Коронавірус: прикордонний контроль всередині Шенгену не планується Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net в рамках офіційної партнерської угоди з Deutsche Welle Коронавірус: прикордонний контроль всередині Шенгену не планується Українська служба DW, Сьогодні, 08:04 0 64 Фото: DPA В Шенгенській зоні не планують запроваджувати прикордонний контроль через коронавірус Жодна з країн ЄС не планує запровадити контроль на своїх кордонах всередині Шенгену для стримування епідемії коронавірусу. Тим часом кількість хворих в Європі зростає. Жодна з країн Євросоюзу не збирається запроваджувати прикордонний контроль всередині Шенгенської зони через поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Про це заявили в пресслужбі Єврокомісії у четвер, 27 лютого.

Водночас всі "країни, що приєдналися до Шенгенської угоди, продовжують здійснювати звичайний режим контролю на зовнішніх кордонах (Шенгенської зони. - Ред.), але з посиленим контролем осіб, які повертаються з уражених регіонів", додали в Єврокомісії. В ЄС вважають прикордонний контроль неефективним методом стримування поширення SARS-CoV-2. "Кордони не зупиняють вірус", - відзначає один з чиновників ЄС і пояснює, що якщо людина з симптомами COVID-19 вже прибула на прикордонний пункт, то коронавірус буде поширюватися незалежно від того, чи відішлють хворого туди, звідки він прибув.

Ізоляцію носія вірусу в Єврокомісії називають більш прийнятною мірою. Ризик появи нових вогнищ поширення коронавірусу в ЄС оцінюють від середнього до високого, заявив співрозмовник DW в Брюсселі. А ризик поширення SARS-CoV-2 на весь ЄС істотно менший - від низького до середнього. "Локальні осередки можуть виникати, але як тільки їх ідентифікували, у нас є можливості стримати поширення", - пояснив чиновник.

Кількість хворих у Франції та Німеччині зростає Тим часом у Франції кількість хворих на коронавірус за останню добу подвоїлась та зараз складає 38, повідомив міністр охорони здоров'я Олів’є Веран. Дванадцять нових хворих пов'язані з людиною, яка напередодні померла від коронавірусу на півночі Франції. Три випадки захворювання зафіксовані на військовій базі. Збільшилось число хворих на коронавірус і в Німеччині.

У землі Північний Рейн - Вестфалія виявлено 14 нових випадків захворювання - всі в районі міста Гайнсберг, що розташований на кордоні з Нідерландами. Загалом там захворіло вже 20 людей. Всі вони перебувають на карантині в своїх будинках та не потребують лікування в стаціонарі, повідомило міністерство охорони здоров'я землі. Ще чотири людини інфікувалися коронавірусом в Баден-Вюртемберзі на півдні Німеччини.

Загалом там зафіксовано вісім випадків захворювання. Ввечері у четвер про перший випадок зараження коронавірусом повідомили також у Нідерландах. У Білорусі виявили перший випадок коронавірусу Всього в світі заразилися коронавірусом понад 82 тисяч людей в понад 50 країнах і територіях (Гонконг, Макао і Тайвань). Загальна кількість померлих перевищила позначку у 2800.