Главное

Кредитори критикують Україну за реформи - Читать в rezonans.info

23:46 29 Июль Киев, Украина

Кредитори критикують Україну за реформи Кредитори критикують Україну за реформи Корреспондент.net, Сьогодні, 22:44 0 261 Представник МВФ нагадав, що влада України прийняла зобов'язання в рамках поточної кредитної програми, і Фонд очікує їх виконання Представник ЄБРР висловив думку, що не варто говорити про якусь змову проти реформи корпоративного управління в Україні.   Реформа корпоративного управління в Україні переживає кризу. Про це заявив директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне в ході "круглого столу" Київської школи економіки в середу, 29 липня, передає Інтерфакс-Україна.   "Я підтримую думку, що це зараз негативний період у реформі (корпоративного) управління.

Але вважаю, що це невелика вибоїна на дуже довгій дорозі, яка спрямована у правильному напрямку", - сказав він.   За словами представника ЄБРР, такі "вибоїни" і "ями" сповільнили шлях уперед.   "Неправильний наратив щодо корпоративного управління, нелогічні законодавчі ініціативи, а також деяке втручання в управління активами, без яких ми б із задоволенням обійшлися", - зазначив він, коментуючи поточну ситуацію.   Представник ЄБРР висловив думку, що не варто говорити про якусь змову проти реформи корпоративного управління в Україні.

За його словами, в результаті консультацій із представниками української влади ситуацію можна виправити.   Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в свою чергу зазначив, що реформа корпоративного управління є однією з основ програми кредитування для України, оскільки підвищує ефективність державного сектора і знижує бюджетні ризики.   Він нагадав, що влада України взяла зобов'язання в рамках поточної кредитної програми stand by, і Фонд очікує їх виконання.   "Ми продовжуємо контактувати з владою, щоб моніторити прогрес у дотриманні цих зобов'язань.

Належне корпоративне управління - це не те, що ви робите один раз і потім забуваєте. Його потрібно продовжувати підтримувати як акціонерам, так і політичному істеблішменту. І тут ми бачимо, що є багато сумнівів щодо цього", - сказав Люнгман.   Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський запевнив виконуючого обов'язки президента ЄБРР Юргена Рігтерінка і віце-президента ЄБРР Алана Пію в тому, що зі зміною глави Нацбанку, яким нещодавно був призначений Кирило Шевченко, політика НБУ залишиться такою ж ефективною.