Главное

​Криклій: танкер Delfi піднімуть за гроші одеської компанії - Это удивило всех

13:40 11 Август Киев, Украина

​Криклій: танкер Delfi піднімуть за гроші одеської компанії ​Криклій: танкер Delfi піднімуть за гроші одеської компанії "Важко не погодитися з такою пропозицією". Одеська філія Адміністрації морських портів України домовилася з компаніями "Краншип" і "Бруклін-Київ" про операцію з підняття танкера Delfi, який зазнав аварії восени 2019 року і з тих пір лежить на боці на мілині біля Одеси. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. "Шість компаній презентували своє технічне бачення на підняття і віддалення танкера.

Одна з приватних компаній виступила з ініціативою здійснити роботи з підняття судна без використання державних коштів. Важко не погодитися з такою пропозицією", - написав Криклій у фейсбуці. Роботи виконуватиме "Краншип", а стивідорна компанія "Бруклін-Київ" профінансує операцію, за що Криклій їй "безмежно вдячний". Власником "Бруклін-Київ" є бізнесмен Юрій Губанков. Перед початком робіт з приміщень судна потрібно забрати пісок, а з дна - зайве каміння, яке заважає вирівнюванню судна на лівий борт.

Також потрібно прибрати забруднювальні речовини з танків судна. Нагадаємо, що судно зазнало аварії біля одеського берега 22 листопада 2019 року. Танкер Delfi зірвало з якоря, він сів на мілину за кілометр від берега і перекинувся. Екіпаж евакуювали.

Концентрація нафтопродуктів на місці катастрофи танкера перевищила норму в 157 разів. Пляма поширилася в бік пляжу з відпочивальниками. Пізніше поступово показники проб води почали поліпшуватися. 4 липня президент України Володимир Зеленський доручив ліквідувати наслідки аварії та підняти танкер до 20 липня.