Главное

Лукашенко розповів, про що домовився з Путіним - Экстренные новости

21:12 15 Август Киев, Украина

Лукашенко розповів, про що домовився з Путіним Лукашенко розповів, про що домовився з Путіним Корреспондент.net, Сьогодні, 20:10 0 706 Фото: AP РФ надасть Білорусі допомогу при першому ж запиті, заявив Лукашенко При першому ж запиті Росія надасть допомогу щодо забезпечення безпеки в Білорусі, заявив Лукашенко. Росія при першому запиті надасть допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі в разі зовнішніх військових загроз. Про це в суботу, 15 серпня, заявив президент Олександр Лукашенко на нараді в Центрі стратегічного управління в Міноборони, пише БелТА. "Коли йдетьсяпро військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави і ОДКБ.

Якраз ці моменти підходять під цей договір. Тому сьогодні з президентом Росії у мене відбулася тривала, докладна розмова про ситуацію. Повинен сказати, мене навіть трохи здивувало - абсолютно присвячений в те, що відбувається", - повідомив Лукашенко. "І ми з ним (Путіним) домовилися: при першому ж нашому запиті буде надано всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Республіки Білорусь", - додав він.

Також Лукашенко заявив про нарощування збройного компонента в сусідніх Польщі та Литві, на території яких проводяться військові навчання НАТО. "Мене більше хвилює ситуація, яка розгортається на території сусідніх з нами держав - Польщі та Литві. Там, як вам відомо, проходять військові навчання натовських військ. Це теж було б нічого, але йде ескалація і нарощування збройного компонента на цих територіях.

Не бачити це, спокійно за цим спостерігати ми, природно, не можемо. І коли рано вранці я розмовляв і слухав доповідь начальника Генерального штабу, я помітив: наших військових також турбує ця проблема", - заявив Лукашенко. Він зазначив, що ця тема обговорювалася ще в минулому році, і тоді був вироблений певний алгоритм реагування на подібні події. Як повідомлялося, сьогодні президенти Росії і Білорусі обговорили ситуацію, що склалася в республіці після виборів.