Главное

Людей часто забирали вночі: у Франківську розповіли, як пацієнтів незаконно тримали у «реабілітаційних центрах» - Спец проект rezonans

15:21 07 Июль Киев, Украина

Людей часто забирали вночі: у Франківську розповіли, як пацієнтів незаконно тримали у «реабілітаційних центрах» - Спец проект rezonans Сьогодні, 7 липня, в поліції Івано-Франківщини розповіли, як у «реабілітаційних центрах» незаконно утримували людей. Нагадаємо, ці заклади знаходились в Івано-Франківську та в селі Угринів. Там “лікували” алко- та наркозалежних осіб, яких тримали там примусово.   Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Володимир Яцюк розповів, що загалом незаконно утримували близько сорока людей.

Серед організаторів діяльності майже не було місцевих. Вони винаймали приватні будинки, маскували це під благодійну діяльність, дозволу і жодних документів на роботу “реабілітаційних центрів” не мали. Так само не було медичних працівників. Зловмисники вербували осіб, які займалися домовленістю телефоном, обговорювали деталі, вартість.

Людей, які «лікувалися» в центрі, вони забирали з дому, частіше вночі.   «Фахівців для лікування у цих закладах не було. Їхня діяльність полягала в тому, що вони забирали людей, отримували кошти та насильно тримали їх», – зазначив правоохоронець. У потерпілих забирали засоби зв‘язку та документи, жодного контакту із зовнішнім світом вони не мали.

Інколи до них застосовували фізичну силу. Викрити центр вдалось, оскільки один з чоловіків втік і звернувся до поліції, повідомивши, що вночі його незаконно забрали з дому і закрили. Заклади на території області існували понад рік. У них був розподіл ролей: охоронці, волонтери, які розповсюджували брошури та візитівки.

«Оздоровлення» коштувало в середньому 8-15 тисяч гривень, залежно від умов утримування та способу «лікування». Читайте до теми: Коломиянин погрожував людям зброєю Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!  «…Кожному гарантується право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів» (Конституція України, ст. 34). В історії людства було багато тоталітарних режимів.

Найбільш відомі – комунізм і фашизм. Вони знищували усіх, хто не поділяв їхню ідеологію. Але при цьому не зачіпали традиційну сім’ю. Навпаки, вважалося, що міцна сім’я – це головна складова здорового суспільства.

Недавно у наших сусідів горіла хата. Сусіди прибігли до нас і покликали тата на допомогу, ми ж, хто лишився вдома, поспішили до вікна подивитися, що там відбувається. Пожежа – звісно, це завжди страшно, але видовище того вечора було особливо моторошним. Ми сиділи у вікні, вп’явшись поглядами в сусідську хату.

Ми чули віддалені крики, чийсь плач, Кількість громадян, які не довіряють Володимиру Зеленському, вже перевищує кількість його симпатиків. Цей факт фіксують різні соціологічні служби, і наслідки падіння президентського рейтингу, безумовно, не забаряться. Політичне похмілля має симптоми, аналогічні з властивим для людини, – дискомфорт, головний біль, нудоту, але у суспільних відносинах. Нема нічого дивного у падінні рейтингу популярності, зрештою, у новітній історії У ці дні в Києві триває судилище над громадським активістом Сергієм Стерненком.

Людину судять за те, що вона не дала себе вбити. Вижила під час трьох нападів. І, захищаючись, вбила одного зі своїх нападників. У нашій країні так не можна.