Главное

Моніторинговий комітет ПАРЄ просить Венеціанську комісію дати оцінку законопроекту про діяльність органів суддівського управління України - Читать в rezonans.info

20:28 07 Октябрь Киев, Украина

Моніторинговий комітет ПАРЄ просить Венеціанську комісію дати оцінку законопроекту про діяльність органів суддівського управління України Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) попросив Венеціанську комісію оцінити проект закону України про діяльність органів суддівського управління. "Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи запитав думку Венеціанської комісії щодо нещодавніх поправок до законодавчої бази України, що регулює діяльність Верховного Суду та органів судової влади", - йдеться в повідомленні на сайті Венеціанської комісії. Раніше генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у листі до міністра закордонних справ Вадима Пристайка висловила "певне занепокоєння" у зв'язку з ухваленим у першому читанні президентським проектом закону №1008. Вона зазначила, що текст законопроекту пропонує "масштабні зміни, які можуть мати суттєвий вплив на незалежність судової системи".

Зокрема, це вплине на статус і повноваження суддів. Як повідомлялося, 12 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект, яким пропонується внести зміни до діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), Вищої ради правосуддя (ВРП) та скоротити кількісний склад Верховного Суду. Пропонується поширити люстрацію на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше ніж рік у період із 21 листопада 2013 року до 19 травня 2019 року. Відповідні зміни буде внесено до закону про очищення влади.