Главное

МВФ готує для України програму на три роки - Читать всем на rezonans

19:59 18 Октябрь Киев, Украина

МВФ готує для України програму на три роки МВФ готує для України програму на три роки Корреспондент.net, Сьогодні, 19:00 0 95 Фото: Getty Images Україна і МВФ узгоджують нову програму співпраці Місія МВФ може незабаром знову приїхати в Україну для продовження переговорів щодо нової програми. Нова програма МВФ для України розрахована на три роки і буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності і впровадження глибоких структурних реформ. Про це в п'ятницю, 18 жовтня, повідомив директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен, пише Укрінформ. "Як я вже говорив, Україна досягла значного рівня макроекономічної стабільності.

Я думаю, що це важливо зберегти", - зазначив Томсен. У зв'язку з цим він підкреслив, що принциповим здобутком стала модернізація роботи Національного банку, яка передбачала також зміцнення її незалежності. "І ми вважаємо вкрай важливим, щоб це було збережено", - підкреслив представник МВФ.   Крім того, він звернув увагу на аспекти монетарної політики в Україні, а також на засади нагляду за фінансовим сектором.

У цьому контексті представник Фонду згадав справу ПриватБанку, яка розглядається зараз за судовим приписом. А також наголосив: важливо, щоб держава й надалі намагалася применшувати втрати для платників податків.   Що стосується структурних реформ в Україні, на які МВФ звертає увагу перед укладенням домовленостей про нову програму, Томсен назвав, зокрема, земельну реформу, подолання корупції, а також зусилля, спрямовані на більшу відкритість ринку в Україні.     У той же час, Томсен не уточнив, про яку суму йдеться в новій програмі для України: "Ми ще не обговорювали суму, тому я поки нічого не можу сказати про це".

  Представник МВФ підкреслив, що діалог з українським урядом триває і проходить у позитивному ракурсі. Він також зазначив, що МВФ протягом наступних кількох тижнів може скерувати місію в Україну для опрацювання деталей реформ.   Цю ж інформацію підтвердила міністр фінансів Оксана Маркарова, яка перебуває на переговорах з МВФ у Вашингтоні.   Нагадаємо, 15 жовтня делегація України вирушила на переговори з МВФ.

Напередодні стало відомо про хід переговорів.   У вересні українська влада не досягла згоди щодо нової програми співпраці з МВФ під час двотижневих переговорів.   Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.