Главное

МЗС про "нормандську зустріч": Нових паперів немає - Расследование редакции

11:01 14 Сентябрь Киев, Украина

МЗС про "нормандську зустріч": Нових паперів немає МЗС про "нормандську зустріч": Нових паперів немає Корреспондент.net, Сьогодні, 09:46 0 48 Фото: 112 Украина Глава МЗС України Вадим Пристайко Учасники майбутньої зустрічі в "нормандському форматі" не планують підписувати якісь документи. Лідери чотирьох країн "нормандського формату" - України, Німеччини, Франції та Росії - на імовірній зустрічі не планують підписувати жодних документів. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, повідомляє в суботу, 14 вересня, УНІАН. "Нових паперів немає - їх немає.

Їх насправді ніхто і не виробляє. Ми протягом багатьох років не можемо навіть почати виконувати третій, четвертий пункти і т.д. Мінських домовленостей", - сказав Пристайко.   Міністр сказав, що російська сторона не пропонує підписувати нових документів.

Він вважає, що навряд чи слід сподіватися, що лідерам країн "нормандського формату" тільки за одну зустріч вдасться щось підписати, що встановить мир в Україні.   При цьому Пристайко зазначив, що перед зустріччю лідерів України, Німеччини, Франції та Росії не передбачається зустріч глав МЗС цих країн.   Також він сказав, що розглядаються різні дати для проведення зустрічі лідерів "нормандської четвірки".   "Деякі дати дуже близькі, я не знаю, чи спрацюють вони.

Ми не хотіли третій-четвертий раз переносити, але ми домовилися про те, що вона відбудеться дуже швидко", - заявив Пристайко.   Він також прокоментував заяви російської сторони, про те, що зустріч може відбутися в жовтні, сказавши, що з Україною це не узгоджувалося, і Київ хотів би провести зустріч максимально швидко.   Нагадаємо, напередодні в Росії зажадали письмово закріпити формулу Штайнмайєра, яка передбачає, що закон про особливий статус Донбасу починає діяти на тимчасовій основі у день виборів і на постійній основі - після виборів і підсумкової доповіді БДІПЛ ОБСЄ.   Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі лідерів нормандського формату, серед іншого, будуть обговорювати формулу Штайнмайєра.