Главное

МЗС відреагувало на рішення США про відкрите небо - Расследование редакции

14:30 23 Май Киев, Украина

МЗС відреагувало на рішення США про відкрите небо МЗС відреагувало на рішення США про відкрите небо Корреспондент.net, Сьогодні, 13:11 0 278 Фото: facebook.com/UkraineMFA У МЗС України прокоментували вихід США з Договору Україна найбільше зацікавлена в збереженні Договору про відкрите небо, але тільки в разі його виконання усіма країнами-учасницями. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про намір США вийти з Договору про відкрите небо (ДВН). Про це в суботу, 23 травня, повідомляє прес-служба відомства. "Україна найбільше зацікавлена ​​в збереженні і подальшій імплементації цього Договору, але за умови його сумлінного виконання всіма без винятку державами-учасниками", - йдеться в коментарі.

У МЗС зазначають, що, починаючи з моменту підписання (24 березня 1992 року), Україна завжди була відданою ДВН, який є одним з базових міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями і об'єднує 34 держави-учасниці, включаючи європейські країни, США і Канаду. Режим "відкритого неба" сприяв імплементації Резолюції ГА ООН Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів. Зокрема, проведення спостережного польоту США за участю багатонаціональної команди іноземних інспекторів уздовж північного узбережжя АР Крим сприяло нормалізації поведінки РФ в цих водах, нагадали в МЗС.

Водночас у міністерстві зазначають, що починаючи з 2015 року роль і ефективність ДВН в цілому поступово знижується через неможливість здійснювати міжнародний повітряний моніторинг військовою активністю РФ в найбільш критичних для безпеки України районах - над тимчасово окупованою територією АР Крим та м. Севастополь , Донецькою і Луганською областями в результаті заборони польотів над ними, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України. Заради збереження верифікаційного режиму "відкритого неба", Україна закликає всіх держав-учасників докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася, додають в МЗС. Нагадаємо, 21 травня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Договору про відкрите небо.

Він звинуватив РФ в недотриманні умов угоди. Пізніше Китай і Росія відреагували на вихід США з Договору про відкрите небо, заявивши про намір дотримуватися угод. Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet   ТЕГИ: Россия,&nbsp Украина,&nbsp Россия-США,&nbsp США,&nbsp МИД Украины,&nbsp небо,&nbsp договор .