Главное

На Луганщині правоохоронці запобігли вчиненню диверсії на об’єкті підвищеної хімічної небезпеки - Спец. Материалы

02:15 08 Июль Киев, Украина

На Луганщині правоохоронці запобігли вчиненню диверсії на об’єкті підвищеної хімічної небезпеки На Луганщині правоохоронці запобігли вчиненню диверсії на об’єкті підвищеної хімічної небезпеки Диверсант планував здійснити підрив двох резервуарів з аміаком. Слідчі Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях під час спецоперації 7 липня 2020 року запобігли вчиненню диверсії та затримали диверсанта-розвідника окупаційної адміністрації РФ (ч. 3 ст. 15, ст.

113 КК України). Про це повідомляє Офіс генерального прокурора у фейсбуці. Як встановлено слідством, громадянин України проходив військову службу у лавах так званої "народної міліції ЛНР" та з 2018 року був завербований співробітниками ФСБ РФ. Для виконання поставленого спецслужбою завдання щодо вчинення диверсії на території Луганської області він перетнув лінію розмежування та прибув до м.

Сєвєродонецька, де в обумовленому сховищі взяв заздалегідь приготовані засоби ураження – дві одиниці РПГ-22. Диверсант планував здійснити підрив двох резервуарів з аміаком на території приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об’єднання Азот", яке належить до об'єктів 1 ступеня хімічної небезпеки. Метою диверсії було спричинення екологічної катастрофи та масове знищення мешканців Луганської області. На момент замаху в ємностях зберігалося 3500 тонн аміаку.