Главное

Нацрада з телерадіомовлення виявила порушення під час перевірки телеканалу NewsOne - Расследование редакции

15:33 30 Июль Киев, Украина

Нацрада з телерадіомовлення виявила порушення під час перевірки телеканалу NewsOne Національна рада з питань телебачення і радіомовлення виявила порушення під час позапланової перевірки телеканалу NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") у зв'язку з його наміром провести телеміст із російським телеканалом "Россия 1", результати буде розглянуто на найближчих засіданнях Нацради. "Перевірка відбулася, нашу групу пустили на телеканал NewsOne, але акти не підписали. І зараз ми готуємо проект рішення про розгляд результатів цієї перевірки. Я думаю, це відбудеться найближчими тижнями.

Ми точно не будемо це питання затримувати - ми зацікавлені в тому, щоб оперативно розглянути. І якщо факти порушень - розпалювання ворожнечі - підтверджуються, то я прогнозую, буде застосовано санкції", - сказав член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок у Києві. На уточнювальне запитання, чи виявила перевірка на телеканалі NewsOne факти розпалювання ворожнечі, Костинський відповів ствердно: "Фактично так, і ці результати перевірки ми розглядатимемо на найближчих засіданнях". Він зазначив, що під час перевірки телеканалу NewsOne Нацрада з питань телерадіомовлення досліджувала висловлювання в тих передачах, які анонсували телеміст із російським телеканалом "Россия 1" та низку інших фактів.

"Телеміст - це був контекст... Ми досліджували не телеміст, а передачі, які анонсували телеміст, а також інші передачі, які ми моніторили до цього: наприклад, там, де українців називали фашистами", - сказав Костинський. Як повідомлялося, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що 22-23 липня проведе виїзну позапланову перевірку телеканалу NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") у зв'язку з його наміром провести телеміст із російським телеканалом "Россия 1". Телеканал NewsOne 8 липня повідомив про скасування телемосту з російським каналом "Россия 1".

Згідно із заявою українського каналу, це рішення ухвалено "через прямі погрози фізичної розправи на адресу каналу, журналістів та їхніх сімей". Телеканал "Россия 1" і український NewsOne мали намір провести двогодинний телеміст "Треба поговорити" 12 липня о 18:00. З російської сторони телеміст мали вести Андрій Малахов і Марія Ситтель, з української - Олена Кирик і Василь Голованов. Теги: #newsone #нацрада_тв_радіомовлення #перевірка #порушення .