Главное

НАСА перенесло запуск вантажного корабля Cygnus до МКС на 14 лютого - Экстренные новости

10:56 12 Февраль Киев, Украина

НАСА перенесло запуск вантажного корабля Cygnus до МКС на 14 лютого Запуск ракети-носія Antares із вантажним космічним кораблем Cygnus корпорації Northrop Grumman до Міжнародної космічної станції (МКС) перенесений ще на добу - на 14 лютого, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). "Northrop Grumman і NASA призначили наступну спробу запуску корабля на 14 лютого о 15:43 за часом Східного узбережжя США з тим, щоб дочекатись поліпшення погоди, скористатись додатковим часом для перевірки замінених датчиків наземних систем управління, а також оновити завантажені перед стартом найважливіші матеріали для проведення досліджень. Погодні умови біля космодрому на 80% сприятливі для проведення запуску", - йдеться в повідомленні. Згідно скоригованих планів, 16 лютого американський вантажний корабель має зістикуватися з МКС.

Спочатку запуск планувалося здійснити ще в понеділок з космодрому NASA Воллопс, розташований на однойменному острові біля атлантичного узбережжя американського штату Вірджинія. Він був скасований менш ніж за три хвилини до старту в зв'язку з виниклими технічними проблемами в наземних системах управління, а також несприятливими погодними умовами. Повторну спробу планувалося здійснити 13 лютого. Корабель у рамках комерційного контракту NASA з корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій і автоматичний вантажний космічний корабель, повинен доставити на МКС близько 3,6 тонн вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень.

Це буде вже 13-й політ космічної "вантажівки" корпорації Northrop Grumman до МКС. Запуск у 2014 році виявився невдалим, корабель не долетів до станції внаслідок аварії ракети-носія Antares. Перший успішний запуск Cygnus відбувся 18 вересня 2013 року.     Теги: #мкс #корабель #запуск #cша .