Главное

НАСА знову перенесло запуск вантажного корабля Cygnus до МКС - Расследование редакции

03:24 15 Февраль Киев, Украина

НАСА знову перенесло запуск вантажного корабля Cygnus до МКС Запуск ракети-носія Antares з вантажним космічним кораблем Cygnus корпорації Northrop Grumman до Міжнародної космічної станції (МКС) перенесено ще на добу - на 15 лютого, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). "Ми скасували сьогоднішній запуск. Старт місії CRS-13 Northrop Grumman перенесений на суботу, 15 лютого о 15:21 (за часом Східного узбережжя США)" - йдеться в повідомленні. Стиковка корабля Cygnus з МКС тепер запланована на 18 лютого.

Уперше пуск був скасований 9 лютого (в ніч на 10 лютого за київським часом) за три хвилини до старту. Причиною стали неполадки в наземних системах управління. Наступного дня НАСА знову повідомило про перенесення запуску "вантажівки" - цього разу, "щоб дочекатися поліпшення погоди", а також ще раз перевірити замінені датчики наземних систем управління і оновити завантажені перед стартом найважливіші матеріали для проведення досліджень. Тоді запуск планувалося здійснити 14 лютого.

Корабель у рамках комерційного контракту NASA із корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій і автоматичний вантажний космічний корабель, повинен доставити на МКС близько 3,6 тонни вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень. Це буде вже 13-й політ космічної "вантажівки" корпорації Northrop Grumman до МКС. Був також ще один невдалий запуск у 2014 році, коли корабель не долетів до станції внаслідок аварії ракети-носія Antares. Перший успішний запуск Cygnus відбувся 18 вересня 2013 року.