Главное

Німеччина запропонувала ЄС запровадити санкції проти Росії за кібератаку - Экстренные новости Украина

21:31 12 Июль Киев, Украина

Німеччина запропонувала ЄС запровадити санкції проти Росії за кібератаку Німеччина запропонувала ЄС запровадити санкції проти Росії за кібератаку Хакерська атака на комп'ютерну систему Бундестагу навесні 2015 стала на той час найбільшим таким злочином в Німеччині. Німецький уряд запропонував країнам-членам Європейського Союзу запровадити спільні санкції через масштабну хакерську атаку на Бундестаг п'ять років тому. У федеральному уряді Німеччини вважають, що до неї був причетний хакер Головного розвідувального управління Генерального штабу Російської Федерації, передає DW. Ініціативу запровадити спільні санкції Берлін зробив ще 3 червня, однак рішення в ЄС поки не ухвалене, повідомляє інформагенція dpa з посиланням на отриману копію відповіді уряду на запит фракції Лівої партії в Бундестазі.

Федеральна прокуратура Німеччини 5 травня видала ордер на арешт громадянина Росії Дмитра Бадіна. У прокуратурі припускають, що він є членом хакерської групи APT28 і підозрюють, що Бадін "відповідав за хакерську атаку на німецький Бундестаг у квітні-травні 2015 року".

Україна розраховує на посилення санкцій проти РФ під час головування Німеччини в Раді ЄС
За даними Радіо Свобода, Бадін, ймовірно, є службовцем військової частини 26165, розташованої на Комсомольському проспекті в Москві. Ця військова частина відома тим, що в ній служать криптографи і фахівці з комп'ютерної безпеки.

За радянських часів ця військова частина займалася дешифруванням такриптоаналізу перехоплених повідомлень для 6-го управління ГРУ, який займався радіотехнічною розвідкою. Федеральний уряд "подав пропозиції щодо санкцій в рамках ЄС і представив масштабний пакет доказів на основі результатів розслідування німецьких органів, розвідувальної інформації та загальнодоступних джерел" та надіслав їх іншим країнам-членам ЄС.

Порошенко закликав ЄС ввести проти Росії санкції за дезінформаційну кампанію на Європейському континенті
Речник Єврокомісії у відповідь на запит dpa зазначив, що окремі країни ЄС можуть вносити такі пропозиції. "Далі рішення за Радою ЄС, яке має бути ухвалене одноголосно", - зауважив він, додавши, що відповідне повідомлення зроблять лише після ухвалення такого рішення.

Якщо ЄС таки запровадить санкції за хакерську атаку на Бундестаг, то це стане першим випадком застосування режиму санкцій у відповідь на кібератаки з моменту його ухвалення в травні 2019 році. Хакерська атака на комп'ютерну систему Бундестагу стала на той час найбільшим таким злочином в Німеччині. У квітні 2015 року хакерам вдалося проникнути у внутрішні мережі німецького парламенту і викрасти 16 Гб даних. Хакерська атака виявилася настільки серйозною, що комп'ютерну систему бундестагу довелося відключити на кілька днів з метою безпеки.