Главное

Нова дата запуску французької ракети Ariane 5 з трьома комерційними супутниками буде оголошена 3 серпня - rezonans.info

21:42 01 Август Киев, Украина

Нова дата запуску французької ракети Ariane 5 з трьома комерційними супутниками буде оголошена 3 серпня Нова дата запуску важкої ракети-носія Ariane 5 Європейського космічного агентства (ЕSА), який в останній момент було скасовано в суботу з космодрому Куру у Французькій Гвіані, буде оголошена 3 серпня, повідомила компанія-оператор Arianespace. Передстартовий відлік був зупинений за дві хвилини до запуску ракети з трьома комерційними супутниками через "червоний сигнал", який надійшов з одного з датчиків. За словами глави Arianespace Стефана Ізраеля, контрольний датчик зафіксував проблему першого ступеня носія. "Нова дата старту місії VA253 буде анонсована 3 серпня.

Ракета Ariane 5 відправлена в будівлю складального цеху, де на ній буде замінений сенсор в першому кріогенному ступені і закладена нова польотна програма", - йдеться в повідомленні. Запуск ракети планувалося здійснити в тимчасове вікно, яке відкривалося в 00:30 за Києвом 1 серпня (о 23:30 за паризьким часом 31 липня). Ракета-носій мала вивести на геостаціонарну орбіту перигеєм 250 км і апогеєм 35,7 тис. км апарат MEV-2 (Mission Extension Vehicle) американської корпорації Northrop Grumman, призначений для продовження термінів експлуатації супутників.

Планувалася його стикування із супутником зв'язку Intelsat 10-02 на геостаціонарній орбіті, який вже майже вичерпав свої запаси палива для підтримки орієнтації, і "дозаправити" його. Ракета також повинна була вивести на орбіту супутник Galaxy 30 компанії Intelsat для розширення високочастотного телевізійного покриття території США. На ньому, крім того, розміщено обладнання Федеральної авіаційної адміністрації США, призначене для вдосконалення технічного обслуговування польотів цивільної авіації. Третій супутник, який передбачалося вивести на орбіту, є японським телекомунікаційним апаратом BSAT-4b.