Главное

Паризька влада має намір зобов'язати носити маски в місцях скупчення людей - Последние новости

01:59 05 Август Киев, Украина

Паризька влада має намір зобов'язати носити маски в місцях скупчення людей Мер Парижа Анн Ідальго має намір ввести обов'язкове носіння масок на вулиці в кількох місцях французької столиці, щоб стримати тривожне відновлення епідемії COVID-19, повідомила газета "Монд". За відомостями видання, глава міста повинна направити у вівторок таке прохання паризькому префекту поліції Дідьє Лальману. Навесні кілька французьких комун намагалися встановити обов'язкове використання масок на вулицях, але програли в судах позови проти цих ініціатив. З 31 липня у префектів поліції є офіційні повноваження приймати такі рішення.

Париж, утворюючи окремий департамент, перебуває на третьому місці в переліку найбільш уражених коронавірусом департаментів країни. Мер Ідальго передбачає обов'язковість масок для, як мінімум, торгових вулиць, набережних Сени, міських парків і садів, а також ринків під відкритим небом, тобто місць значного скупчення людей, де практично неможливо постійно дотримуватися соціальної дистанції. "Монд" зазначає, що список відповідних зон ще остаточно не затверджений. Передбачається, що в нього будуть також включені місця, де туристи або самі парижани стоять у черзі на відкритому повітрі.

У паризькій мерії зазначають, що, якщо правило носіння масок в цілому дотримується всередині магазинів і в громадському транспорті, де вони обов'язкові, на вулицях до 90% людей маски не використовують, водночас як жвавість столичних кварталів дуже різна. Як повідомлялося, Наукова рада Франції, що дає рекомендації уряду, вважає високою ймовірність другої хвилі COVID-19 в країні восени або взимку. "Ситуація у Франції перебуває під контролем, але вона дуже тендітна - із загостреннями прискорення вірусу цього літа", - зазначили експерти. Вони наголосили, що "те, як буде розвиватися епідемія в найближчому майбутньому, багато в чому - в руках громадян".