Главное

Парламент Туреччини продовжив на рік дозвіл на військові операції в Сирії та Іраку - Горячие новости

22:08 08 Октябрь Киев, Украина

Парламент Туреччини продовжив на рік дозвіл на військові операції в Сирії та Іраку Парламент Туреччини у вівторок ратифікував продовження на рік мандата, який дозволяє Анкарі проводити військові операції в Іраку і Сирії у разі загрози безпеці, повідомляє агентство Associated Press. Мандат продовжений до 30 жовтня 2020 року. Термін попереднього закінчувався 30 жовтня цього року. Таким чином, турецькі парламентарії продовжують дію цього дозволу щорічно з 2014 року.

Раніше повідомлялося, що Анкара планує провести військову операцію на північному сході Сирії. У Міноборони Туреччини у вівторок повідомляли, що всі приготування до можливої військової операції завершені. Анкара прагне очистити від екстремістів і бійців-курдів північні райони Сирії, які межують з Туреччиною. Спочатку турецька сторона погодила з США план зі створення там зони безпеки, вільної від курдських ополченців і терористів.

Однак потім реалізація цього спільного плану забуксувала. У понеділок Білий дім повідомив, що США не будуть підтримувати або брати участь у можливій турецькій операції на півночі Сирії. Президент США Дональд Трамп зі свого боку запевняв, що прийняв рішення про виведення військ США з північних районів Сирії тому, що не хоче там воювати. Однак високопоставлений чиновник адміністрації президента під час телефонного брифінгу сказав, що рішення Трампа про передислокацію військ є не виведенням військових США з Сирії, а лише передислокацією невеликої групи військових.