Главное

Польський прем'єр назвав Nord Stream 2 "платою Путіну за зброю" - Читать всем на rezonans

18:38 04 Август Киев, Украина

Польський прем'єр назвав Nord Stream 2 "платою Путіну за зброю" Польський прем'єр назвав Nord Stream 2 "платою Путіну за зброю" Моравецький вважає, що цей газопровід дозволяє РФ купувати зброю за європейські гроші. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що газопровід Nord Stream 2 дозволяє Росії купувати зброю за європейські гроші. Про це він заявив під час онлайн-конференції, організованої американським аналітичним центром Atlantic Council, передає "Польське радіо". "Ми хотіли б, щоб такі кроки здійснювалися на основі консенсусу в НАТО", - сказав очільник польського уряду.

За його словами, Північноатлантичний альянс важливий для збереження світового миру. Моравецький додав, що рішення про розміщення американських військ - у компетенції влади у Вашингтоні. Про трансатлантичні відносини він зазначив: "Як водночас дуже проєвропейська та дуже проамериканська, Польща має ключове значення в об’єднанні ЄС і США". Нагадаємо, раніше Польща оштрафувала російський  "Газпром" на $57 млн через "Північний потік-2".

Польща вважає, що цей газопровід зміцнить і так панівне становище "Газпрому" на європейському ринку, що становитиме загрозу енергетичній безпеці Європи. Розслідування щодо "Північного потоку-2" триває в Польщі кілька років. Торік Управління з конкуренції та захисту прав споживачів Польщі оштрафувало одного з учасників проєкту, компанію Engie, на 40 млн євро також за відмову надати документи та іншу необхідну для розслідування інформацію. Проти будівництва "Північного потоку-2" виступають Сполучені Штати.