Главное

Правоохоронці спільно з лікарями встановлюють коло осіб, з якими контактували хворі коронавірусом - Спец. Материалы

09:21 26 Март Киев, Украина

Правоохоронці спільно з лікарями встановлюють коло осіб, з якими контактували хворі коронавірусом Під час карантину поліція здійснюватиме контроль за виконанням протиепідемічних заходів, одним із основних завдань поліцейських у цих умовах є проведення роз'яснювальної роботи, особливо серед громадян які недавно повернулися з-за кордону, повідомили в прес-службі Нацполіції України після проведення міжвідомчої відеоселекторної наради за участю заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, керівництва Нацполіції і Держприкордонслужби, керівника ГУНП в регіонах і обласних санітарних лікарів. Згідно з інформацією розміщеною на сайті Нацполіції України в середу, узгоджено певний алгоритм дій, згідно з яким інформацію про хворих поліцейських надаватимуть лікарі. Також вони будуть передавати правоохоронцям дані про місця перебування інфікованих і їх контакти з іншими громадянами протягом інкубаційного періоду. У поліції підкреслили, що в разі якщо хворі недавно повернулися з-за кордону, поліція буде питати у Державної прикордонної служби інформацію про їх попутників, які надали інформовану згоду на проведення профілактичних заходів.

"Отримавши інформацію від прикордонників, поліцейські телефоном спілкуються з контактними особами або відвідують їх за місцем проживання та інформують, що громадяни мали контакт з хворими на коронавірус. Також під час розмови роз'яснюють необхідність дотримання умов самоізоляції і стежити за власним самопочуттям", - зазначив глава Нацполіції України Ігор Клименко. Надалі списки осіб, які контактували з інфікованими, передаються головним державним санітарним лікарям у регіонах. "Зараз поліцейські отримали інформацію і обдзвонили близько 200 осіб, які летіли разом з двома хворими коронавірусом", - зазначив Клименко.

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко підкреслив, що зараз в державі щодня збільшується кількість підтверджених випадків захворювання коронавірусом. Тому основне завдання - розробити алгоритм спільних дій, які допоможуть стримати спалах інфекції. "На жаль, багато людей нехтують карантином. Як наслідок - стає дедалі більше інфікованих.

Ми намагаємося максимально інформувати населення про епідеміологічний стан в державі: двічі в день - о 10:00 і 22:00 - подаємо офіційну статистику захворювань коронавірусом", - зазначив Ляшко. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко наголосив на важливості оперативного обміну інформацією між поліцейськими, прикордонниками і лікарями. Особливо в питанні встановлення кола осіб, які контактували з хворими коронавірусом. "Дослідити ланцюжок контакту інфікованих дуже важливо.

Як приклад, хворий коронавірусом священик з Тернополя контактував приблизно з 500 громадянами. Вже відомо, що інфікована людина, який сьогодні померла на Тернопільщині, також контактувала з цим священиком. Щоб створити впорядковану єдину систему, Центр громадського здоров'я тестує мобільний додаток, завдяки якому з'явиться можливість оперативно вносити інформацію про хворого і встановлювати коло контактних з ним осіб. Далі ця інформація відразу буде надходити до Міністерства охорони здоров'я для обробки", - зазначив Геращенко.