Главное

Прокуратура Криму відкрила справу за фактом затримання ФСБ РФ в Азовському морі українського судна - Редакция rezonans.info

21:30 15 Февраль Киев, Украина

Прокуратура Криму відкрила справу за фактом затримання ФСБ РФ в Азовському морі українського судна Прокуратура АРК почала кримінальне провадження незаконного затримання "співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії в Криму" українського судна з чотирма людьми на борту. "Сьогодні, 15 лютого 2020 року, під процесуальним керівництвом прокуратури автономії ГУНП в АР Крим і м.Севастополя розпочато кримінальне провадження за ст. 146 і 278 КК України за фактом незаконного захоплення "співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії" українського судна з чотирма людьми на борту", - повідомляє прес-служба прокуратури АРК в Telegram. Так, слідство встановило, що "окупаційні правоохоронці" в західній частині Азовського моря затримали маломірне судно з чотирма рибалками на борту.

Разом із судном їх відвезли в порт окупованої Керчі. Раніше Державна прикордонна служба України в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомила, що з'ясовує обставини затримання в Азовському морі ФСБ РФ маломірного судна з чотирма громадянами України на борту. "Ми бачили цю інформацію, зараз проводимо детальну перевірку, щоб встановити всі обставини і особи тих людей, які були на цьому човні. Попередньо можу сказати, що факт підтверджується.

На жаль, наразі "мала навігація" ще не почалася, і не виключено, що це судно або корабель чи катер вийшов за місця базування", - сказав Демченко. Він додав, що складність ситуації в Азовському морі в тому, що це внутрішні води двох країн. "Обставини ми зараз з'ясовуємо, і те, звідки саме вийшов катер. Попередньо нам відомі прізвища тих, хто там міг бути, всі деталі з'ясовуємо", - зазначив спікер Держприкордонслужби України.

Раніше прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії в Криму повідомила про затримання маломірного судна з чотирма громадянами України на борту без документів у західній частині Азовського моря. "Капітан судна не виконав вимогу прикордонного наряду про зупинення і зробив спробу втекти. Під час огляду плавзасобу виявлено понад 290 штук камбали-калкан, а також незаконне знаряддя лову – ставну сітку. При цьому реєстраційні документи на судно, зокрема на право вилову водних біологічних ресурсів, у затриманих були відсутні", - йдеться в прес-релізі.