Главное

Садовий перемагає на виборах мера Львова, - екзит-пол - Это удивило всех

23:29 22 Ноябрь Киев, Украина

Садовий перемагає на виборах мера Львова, - екзит-пол Садовий перемагає на виборах мера Львова, - екзит-пол Він набирає 62,8% голосів.  На виборах міського голови Львова перемагає чинний мер Андрій Садовий.  Він набирає 62,8% голосів, свідчать дані екзит-полу соціологічної компанії Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера.  Його суперник від "Європейської солідарності" Олег Синютка набирає 37,2%. Соціологічна компанія Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера провела власний екзит-пол другого туру виборів міського голови у Львові.  У день виборів було опитано 9068 львів'ян. Понад 130 інтерв’юерів та контролерів працювали на 60 дільницях. Опитування проводилося шляхом анкетування (face to face) на виходах з виборчих дільниць.

Очікувана гранична похибка – 1.21% з довірчою ймовірністю 95% та без урахування дизайн-ефекту. Львівська соціологічна агенція Fama оприлюднила екзит-пол на замовлення ZAXID.net. За даними соціологів, за Андрія Садового проголосувало 62,3% виборців, а Олега Синютку підтримало 37,7% виборців. Похибка дослідження –1,5%.

Садовий був обраний мером Львова у 2006 році, у 2010 переобрався на цю посаду. У 2014 році на дострокових виборах в Раду балотувався за списками "Самопомічі". У 2015 знову переміг на виборах мера Львова. Про свій намір балотуватися і на виборах 20-го року повідомив у серпні.  У 2013 році на Садового вчинили два напади.

Через рік його будинок обстріляли з протитанкового гранатомету.  21 листопада минулого року Садовому вручили підозру. Йому закидають ч. 2 ст. 28 і ч.

2 ст. 364 Кримінального кодексу - зловживання службовим становищем під час продажу 23,49 га під індустріальний парк. Слідчі вважають, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді Львова, а фактично перебуває у власності Рясно-Руської сільради як земля сільськогосподарського призначення. Йдеться про стару справу, в рамках якої правоохоронці кілька разів у 2016 році проводили обшуки у міськраді Львова, а самого Андрія Садового у липні 2017 року викликали на допит до Генпрокуратури.

Також за час головування Садового був гучний скандал з центральною владою щодо вивозу сміття зі Львова. Сміттєва криза у Львові розпочався у 2016 році через закриття Грибовицького сміттєзвалища – єдиного легального місця для вивозу сміття зі Львова та навколишніх сіл. Це сталося після масштабної пожежі та зсуву сміття, у результаті чого загинули четверо осіб – троє співробітників ДСНС і еколог, тіло якого так і не знайшли. Деякий час сміття з міста не вивозили, інші полігони країни відмовлялися приймати тверді побутові відходи зі Львова.