Главное

СБУ затримала в Києві позаштатного співробітника ГРУ, причетного до збиття "Боїнга" MH17 - Выбор редакции rezonans

02:15 08 Июль Киев, Украина

СБУ затримала в Києві позаштатного співробітника ГРУ, причетного до збиття "Боїнга" MH17 СБУ затримала в Києві позаштатного співробітника ГРУ, причетного до збиття "Боїнга" MH17 Він керував агентурною мережею, яка за його наказами мала здійснити низку терористичних актів і диверсій на території України. СБУ затримала в Києві громадянина К., який упродовж 2014-2020 років здійснював функції одного з "кураторів" керівників так званої "ДНР" за лінією Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ. Про це повідомляє пресслужба СБУ. Як позаштатний представник спецслужб РФ він брав активну участь у створенні так званого "Розвідувального управління ДНР" та інших підрозділів зазначеної терористичної організації.

Повідомляють, що керівники та представники цього "підрозділу" безпосередньо причетні до збиття пасажирського літака "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній рейсу MH17, унаслідок чого загинуло 298 осіб. Затриманий за вказівкою спецслужб Росії керував агентурною мережею, яка за його наказами мала здійснити низку терористичних актів і диверсій на підконтрольній уряду території України. У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов, які розкривають деталі міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ за контроль над "керівниками" терористичної організації "ДНР". Фігуранти записів у своїх розмовах згадують прізвища директора ФСБ Олександра Бортнікова та його заступників Андрія Бурлаки і Сергія Смірнова, помічника президента РФ Владислава Суркова, керівників "ДНР" Олександра Захарченка, Олександра Бородая та інших.

Також важлива частина оприлюднених записів – розмови К. із генерал-майором ГРУ Сергієм Дубінським (позивний "Хмурий") та Леонідом Харченком (позивний "Крот"), яких оголошено у міжнародний розшук у справі рейсу MH17, збитого в липні 2014 року. Нагадаємо, прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом підозрюваним у справі про збитий 17 липня 2014 року над Україною "Боїнг-777" Malaysia Airlines. У травні в Донецьку заарештували бойовика Леоніда Харченка (Крот), якого заочно судять в Нідерландах за звинуваченням у катастрофі малайзійського "Боїнга" на Донбасі. Харченка затримали біля його будинку в Донецьку за іншою кримінальною справою і відправили під варту.