Главное

Серед захисників Трампа в справі про імпічмент буде юрист, який брав участь у розслідуванні проти Клінтона - Читать всем на rezonans

01:30 18 Январь Киев, Украина

Серед захисників Трампа в справі про імпічмент буде юрист, який брав участь у розслідуванні проти Клінтона У команду, що захищає президента США Дональда Трампа на слуханнях щодо імпічменту, увійдуть відомі юристи Кеннет Стар і Алан Дершовіц, повідомило в п'ятницю видання The Hill з посиланням на джерела. Стар брав участь у розслідуванні стосовно колишнього президента США Білла Клінтона як спеціальний прокурор. У доповіді, представленій Старом, містилися обвинувачення, які привели до імпічменту Клінтона за рішенням Палати представників. Пізніше в Сенаті проголосували проти відсторонення Клінтона від влади.

Дершовіц раніше захищав фінансиста Джефрі Епштейна, який наклав на себе руки в серпні 2019 року в тюрмі Мангеттена. Епштейна звинувачували в злочинах сексуального характеру, а британський принц Ендрю, що близько спілкувався з ним, відмовився від усіх своїх королівських повноважень на тлі скандалу. Також підзахисним Дершовіца був актор і гравець в американський футбол О. Джей Сімпсон, якого звинуватили у вбивстві своєї колишньої дружини.

Сімпсона виправдав суд присяжних. До команди захисників Трампа увійде і юрист Джейн Раскін, що входила до адвокатів Трампа під час розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Демократи ініціювали процедуру імпічменту щодо президента 24 вересня 2019 року, після того, як американський інформатор висловив стурбованість у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським, яка мала місце 25 липня. В ході розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування щодо екс-віце-президента США Джо Байдена і його сина Гантера, а також передбачуваного втручання в американські вибори 2016 року з території України.

У підсумку в грудні минулого року Палата представників оголосила імпічмент президенту країни Дональду Трампу за обома пунктами обвинувачення. Йдеться про зловживання владою і про перешкоджання розслідуванню, яке проводив Конгрес. Тепер у Сенаті вирішать, чи дійсно слід усувати Трампа з посади. Більшість у Сенаті (53 місця) зараз належить партії Трампа - республіканцям.