Главное

Скриню і серветку Марії-Антуанетти продали майже за €60 тисяч - Спец проект rezonans

02:04 25 Май Киев, Украина

Скриню і серветку Марії-Антуанетти продали майже за €60 тисяч Скриню і серветку Марії-Антуанетти продали майже за €60 тисяч Корреспондент.net, Вчора, 23:58 0 39 Портрет Марії-Антуанетти На аукціон у Версалі було виставлено близько 180 предметів, що належать представникам династії Бурбонів та Орлеанського дому.   Дорожню скриню й обідню серветку королеви Франції Марії-Антуанетти (1755-1793) продали на аукціоні у Франції майже за 60 тияч євро. Торги відбулися у Версалі 24 травня, пише AFP.   Організатором аукціону став дім Osenat.

Всього на торги було виставлено близько 180 предметів, що належать представникам династії Бурбонів й Орлеанського дому. Серед них портрети, скульптури, книги, документи, особисті речі і прикраси.   За словами кураторів аукціону, найбільшу цінність представляла біла жіноча серветка, прикрашена орнаментом із лілій і троянд, яку використовувала Марія Антуанетта під час урочистої трапези з нагоди коронації її чоловіка Людовика XVI у червні 1775 року.   Серветка пішла з молотка за 14,5 тисячі євро, тоді як її початкова вартість оцінювалася експертами у 2-3 тисячі євро.

  Іншим лотом, що становить інтерес для істориків, стала дорожня скриня свити Марії-Антуанетти. Дерев'яний кофр довжиною 111 см і шириною 51 см оцінювався у 8-10 тисяч євро, однак був проданий майже за 43 750 євро.   За словами експертів, це досить рідкісний екземпляр, дві інші аналогічні скрині знаходяться в колекціях Версальського палацу.   Також під час аукціону було продано медальйон із гірського кришталю у формі серця, в якому зберігається пасмо Людовика XVI.

Його вартість становить чотири тисячі євро.   Відзначається, що спочатку торги повинні були пройти 5 квітня, проте були перенесені через пандемію коронавірусу.     У Німеччині на аукціоні намагалися продати стародавнє срібло з України   Нагадаємо, у 2012 році на аукціоні в Парижі за 6,8 тисячі євро пішов з молотка рукав сукні, яку носила Марія-Антуанетта у в'язниці.     Новини від Корреспондент.net у Telegram.