Главное

Суперниця Лукашенка у передвиборній гонці Тихановська збирає велелюдні мітинги - Читать в rezonans.info

21:10 01 Август Киев, Украина

Суперниця Лукашенка у передвиборній гонці Тихановська збирає велелюдні мітинги Суперниця Лукашенка у передвиборній гонці Тихановська збирає велелюдні мітинги У Гродно близько 10 000 осіб прийшли підтримати кандидатку в президенти. Суперниця Олександра Лукашенка кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська провела мітинг у Гродно, на ньому зібралися до 10 000 осіб. Про це повідомляє Белсат. Число учасників мітингу оцінила правозахисна організація "Гродненська весна".

Тихановська розпочала виступ по-білоруськи. Вона зазначила, що саме в Гродно був заарештований її чоловік, Сергій, замість якого вона балотується в президенти. 29 травня Сергія Тихановського затримали, правозахисники вважають його політичним в'язнем. Натовп одностайно відповів: "Ганьба!" Тихановська пообіцяла в разі перемоги на виборах звільнити всіх політичних і економічних в'язнів, провести референдум щодо повернення конституції 1994 року і організувати чесні вибори.

14 липня ЦВК Білорусі відмовилася реєструвати кандидатом у президенти банкіра Віктора Бабарика, він вважався головним конкурентом чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Також відмовлено в реєстрації Валерію Цепкалу. Раніше проти Бабарика порушили справу про несплату податків і легалізацію незаконно отриманих доходів. Після цього в містах Білорусі пройшли акції протесту.

У поліції повідомили про понад 250 затриманих. Штаб Тихановської планує провести в суботу ще дві акції - в Волковиську і в Слонімі. Нагадаємо, нещодавно головна суперниця Лукашенка на виборах з другої спроби відповіла, чий Крим. Про це вона сказала в інтерв’ю "Єврорадіо", відповідаючи на запитання hromadske.