Главное

Таран: Розраховуємо, що серйозність євроатлантичних намірів України буде врахована на саміті НАТО 14 червня - Спец. Материалы

14:53 22 Апрель Киев, Украина

Таран: Розраховуємо, що серйозність євроатлантичних намірів України буде врахована на саміті НАТО 14 червня Україна розраховує, що на саміті НАТО 14 червня врахують серйозність її євроатлантичних намірів, заявив міністр оборони України Андрій Таран. "Оскільки на наступному саміті НАТО, дату проведення якого оголошено сьогодні, лідери держав-членів фактично спланують майбутнє організації на наступні 10 років, ми хотіли б вкотре чітко артикулювати серйозність наших євроатлантичних намірів. Розраховуємо, що ця позиція України буде відображена в документах, які розглядатимуть у Брюсселі 14 червня", - наводить слова Тарана прес-служба Міноборони у четвер. За його словами, остання ескалація російської військової присутності вздовж кордонів України не залишає жодних сумнівів, яка країна сьогодні на становить найбільшу військову загрозу в євроатлантичному просторі.

Таран наголосив, що у Брюсселі це чітко усвідомлюють, оскільки генеральний секретар НАТО недвозначно назвав "агресивні дії Росії" серед викликів сьогоднішнього та завтрашнього дня. "Потужним сигналом у рішеннях саміту НАТО 14 червня для світової та європейської безпеки могла б стати демонстрація відданості рішенням Бухарестського саміту 2008 року, що декларує безумовну перспективу членства для України та Грузії", - зазначив Таран. Наступний саміт лідерів країн НАТО відбудеться 14 червня 2021 року в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг. За його словами, під час зустрічі планується розглянути "рішення про предметний і перспективний порядок денний НАТО на період до 2030 року, щоб протистояти викликам сьогодення та завтрашнього дня".