Главное

У Франківську храми УГКЦ залишаються відкритими для приватної молитви - rezonans.info

18:51 26 Март Киев, Украина

У Франківську храми УГКЦ залишаються відкритими для приватної молитви Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин надав вірним Архієпархії УГКЦ звільнення від обов’язку фізичної участі у Божественній Літургії. Таке рішення прийняли через запровадження карантину на території України, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. “Скориставшись з цієї диспензи, вірні не будуть порушувати церковної заповіді, яка зобов’язує їх брати участь у Божественній Літургії в неділі і свята. Однак заохочуємо, щоб особи, які скористаються з цієї диспензи, в неділі та свята перебували на особистій та родинній молитві, а також єдналися в молитві з Церковною спільнотою через засоби масової комунікації», – каже Митрополит Володимир Війтишин.

Так, віряни на час карантину запрошені єднатися в молитві з усією Церквою через засоби масової комунікації. Усі храми залишаються відкритими для приватної молитви.

“Як відомо, через спалах коронавірусу в цей надзвичайний час Великого Посту нам заборонено збиратися в наших храмах в кількості понад 10 осіб. Та попри жодні обставини, Церква завжди залишатиметься живою спільнотою”, – розповів “Галицькому Кореспонденту” голова департаменту інформації при Івано-Франківській архієпархії Іван Стефурак.
Зауважує, що церква й надалі плекає глибоку молитовну єдність між душпастирями, які безперестанно служать в храмах та вірними, які молитовно єднаються з усією Церквою зі своїх домівок.

Медики клініки Святого Луки розробляють чіткі практичні інструкції для священників Івано-Франківської Архієпархії щодо санітарно-епідеміологічних заходів на парафії з метою запобігання поширення інфекції, особливо у храмах.

“За цих умов все-таки важливо, щоб храми залишалися відчиненими для приватної молитви“, – додає Стефурак. 
У зв’язку із запровадженням карантину на території України та надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області, з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні створено Координаційний центр швидкого реагування на виклики, зумовлені небезпекою поширення COVID-19. Робота центру направлена на допомогу в боротьбі із пандемією.  Також, вчора, 25 березня Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового в місті Івано-Франківськ замовив апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ), який вже наступного тижня прибуде до Івано-Франківська та буде переданий медпрацівникам. Читайте також: Вселенський патріарх наказав церквам припинити служби до кінця березня Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram! Пізні ранки і затягнуті вечори, вагання і роздуми між тим, що приготувати чи яке вікно помити сьогодні ще раз, подивитися з дітьми сто сорок сьомий мультик чи шістнадцяту серію третього сезону серіалу, помити підлогу, помити підлогу, помити підлогу, помити підлогу… А як минає ваш карантин? Пишуть, що в Китаї зросла кількість розлучень.

Люди надто довго Пандемія коронавірусу – за визначенням, глобальна проблема, проте боротьба з її наслідками має специфіку практично у кожній країні. На жаль, в Україні результати виглядають невтішними: криза стала надто серйозним викликом для української влади. Серед перших жертв коронавірусу – кілька парламентаріїв, і щонайменше один із них публічно стверджував, що загроза коронавірусу суттєво перебільшена. Проте головна навіть «Вам, жінкам, значно простіше жити!» – сказав мені якось друг.

Ми того вечора розмовляли про роботу, бізнес, про те, звідки в чоловіків у нашому місті взагалі беруться гроші на такі дорогі автомобілі, будинки тощо. Бо наче всі навколо ниють, що країна бідна, проте ниють в дорогих авто. Я ще не навчилася заробляти так багато і Літопис Галицький “16 березня в Івано-Франківську депутати розпочали роботу на засіданні позачергової сесії міської ради. Нагадаємо, задля безпеки в умовах карантину, усім присутнім на вході в зал засідань вимірювали температуру.