Главное

У Кабміні пояснили указ Зеленського про новини - Последние новости

23:10 09 Ноябрь Киев, Украина

У Кабміні пояснили указ Зеленського про новини У Кабміні пояснили указ Зеленського про новини Корреспондент.net, Сьогодні, 21:53 0 237 Фото: ZIK Володимир Бородянський поспішив заспокоїти журналістів Виникло термінологічне непорозуміння через помилкове застосування терміна "стандарти новин", запевнив міністр Володимир Бородянський.   В ініціативі президента Володимира Зеленського про вимоги до новин у ЗМІ не йшлося про те, що Кабмін регулюватиме стандарти до них. Про це повідомив міністр культури Володимир Бородянський на своїй сторінці у Facebook у суботу, 9 листопада.   За словами Бородянського, виникло термінологічне непорозуміння через помилкове застосування терміна "стандарти новин".

Він запевнив, що уряд не збирається регулювати стандарти новин у медіа.   "Шановні журналісти, вас правильно стурбувала й обурила наявність в указі президента слів про встановлення "вимог і стандартів новин". Це термінологічне непорозуміння, яке виникло через помилкове застосування терміна "стандарти новин" у документах МКМР. Ми не збиралися і не збираємося регулювати стандарти новин.

Це право виключно професійного співтовариства", - пояснив він.   Бородянський додав, що в законопроекті про вимоги до новин у медіа планують ввести поняття небезпечної інформації, дезінформації та недостовірної інформації.   "Що ми збираємося робити? Ввести поняття "небезпечна інформація", "дезінформація", "недостовірна інформація". Що є дуже важливим в умовах інформаційної війни з РФ і можливим фінансуванням деяких ЗМІ країною-агресором", - уточнив міністр.

  Крім того, уряд хоче ввести визначення характеру інформації і зобов'язати ЗМІ позначати розповсюджуваний контент відповідно до виду.   "Введення визначень характеру інформації - новинна, розважальна, гумористична і т.п. - разом із можливим обов'язком позначати розповсюджуваний контент згідно з тим видом контенту, до якого відноситься інформація. Це є частиною належного інформування громадян та реалізацією їхнього права на інформацію", - заявив Бородянський.

  Раніше в суботу стало відомо, що президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити і внести на розгляд Ради законопроект про вимоги та стандарти новин у ЗМІ. Глава держави вважає необхідним створити механізм, який би запобігав поширенню недостовірної інформації.     Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet ТЕГИ: Украина,&nbsp СМИ,&nbsp стандарт,&nbsp Кабмин Украины,&nbsp правительство,&nbsp Новости,&nbsp министерство культуры,&nbsp правительство Украины,&nbsp Владимир Бородянский .